Rokio

Je podle vás horší neomluvená absence v práci, nebo předstírání práce v zaměstnání?

Ten, kdo práci předstírá, tam alespoň přišel.

Nejlepší odpověď
annas

V obou případech jde o porušení pracovní smlouvy. Za neomluvenou absence, pokud jde o úmysl zaměstnance, může mu hrozit propuštění, nebo jen zkrácení dovolené či výpověď.. Záleží na okolnostech, každý případ je třeca posuzovat individuálně.

Předstírání práce v zaměstnání. Takový pracovník určitě není přínosem, protože někdo jiný ho musí zastoupit. Ale pochybuji, že by jen tak někoho nechali kolegové či zaměstnavatel lelkovat.

Jde také o špatnou morálku, která má vliv na pracovní výsledky dotyčného, na spolupráci atd.

Vše záleží na motivaci, vztahy na pracovišti, nejasné uložení úkolů, nevhodné chování vedoucího, jindy nuda, prokrastinace atd.

Co je horší? Když pracovník nepřijde ze své vůle ,naruší výrobu, když se fláká, také musí za něho někdo úkoly splnit.

Jaká práce, taková odměn., takže by se „flákání“ mělo projevit na výplatní pásce, pokud se s ním vedení „nerozloučí“ kvůli špatné pracovní morálce.

Další odpovědi
Schluker

V dusledku spis predstirani prace. Zamestnavatel za to totiz zaplati. Pri neomluvene absenci krati mzdu/plat.

elkon

Máš velice podivné zájmy. Člověk, který řádně chodí do práce a nesnaží se jí vyhýbat, takové věci neřeší, ani jej to nenapadne.