Standa Macík

Je podle vás Boží láska nekonečná?

Dobrý den,

Bůh je milostivý, všechny nás má rád stejně, akorát si k němu musíme najít cestu, pak dojde naše duše spasení. Pokud spácháme hřích, Bůh nám jej je schopen odpustit. Znamená to tedy, že Boží láska je nekonečná? Je něco, co není schopen odpustit?

Standa Macík

Odpovědi
Rokio

Ano, porušení přikázání nezabiješ. Vyjímkou jsou snad těžce duševně nemocní, kteří tento čin spáchají.

df

Naprosto souhlasím! Dobře napsané. Miluji Boha a on mě i nás všechny, i ty hloupé mezi námi (a že jich je). Bůh je v každém z nás.

paul1

Nejsem o tom přesvědčen, ale zdá se mi, že ne.

elkon

Bláboly.

zjentek

No jistě, dnes a denně to vnímáme na chování člověka ke zvířatům- toť nekonečná božská láska! (Ironie.)

@df, ve mě není, bo já je všechny nemiluju.

marci1

Věřící věří, že Božská láska neomlouvá hřích – „já, Pán, nemohu pohlížeti na hřích se sebemenší mírou shovívavosti“, ale dychtí po tom, aby mohla odpouštět – „nicméně tomu, kdo činí pokání a poslouchá přikázání Páně, bude odpuštěno“. (NaS 1:31–32.) 🙂

Roman71

Ptáte se: „Je něco, co není schopen odpustit?“
Ano, hřích proti svatému duchu. V Matoušovi 12:31,32 Ježíš říká toto:
„Proto vám říkám: Jakýkoli hřích i rouhání budou lidem odpuštěny, ale rouhání proti duchu odpuštěno nebude. Kdokoli například řekne něco proti Synu člověka, bude mu odpuštěno, ale kdokoli mluví proti svatému duchu, nebude mu odpuštěno, ani v tomto systému, ani v budoucím.“
Je dobré vždy prozkoumat kontext, aby bylo jasné, za jakých okolností je možné se dopustit neodpustitelného hříchu. V případě Ježíšovy reakce na výroky farizeů to je jasné.

Filip84

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Vyčteniny, bláboly, nesmysly.

Celé institucionali­sované náboženství, a je jedno, jestli je to judaismus, křesťanství, islám, nebo cokoli jiného či podobného, je Ganz obyčejný lidský konstrukt, zcela jednoduše prohlédnutelný, vnitřně rozporný, nelogický.

Vždyť je to tak banální: dělej toto a toto a budu tě „milovat“, když budeš dělat toto a toto, budu tě, sice, „milovat“, ale zároveň … (něco, podle konfesse). Proto musíš vykonat pokání / přestat konat to a to / jít ke zpovědi / získat plnomocné odpustky / obětovat holuba a ovci … (podle konfesse), a pak ti bude odpuštěno. To je obsese a kompulse, bipolární pojetí světa: černá, bílá, dobrá, špatná, nic mezi tím.

Sakra, který milující rodič by poslal svého syna na svět, aby ho tam zmordovali jednou z nejhorších smrtí, kterou kdy člověk vymyslel, a ještě k tomu byl na to pyšný a stavěl to jako ctnost!? Ne! Bůh Thóry, bůh evangelií, je sadistický, megalomanský, narcistický tyran, nenávistný k ženám, vrah synů a dcer, homofobní, náladový, majetnický a žárlivý, ethnický ničitel. Zuří a je na to pyšný, mstí se a je na to pyšný, vyžaduje slepou poslušnost a zvířecí a lidské oběti!

Tohle je láska? Tak ok, jestli je tohle láska, tak díky, nechci být milován, ano? Nechci do žádného ráje, mně to tady stačí, to se raději naučím žít s tím, že jednoho nekrásného dne bude definitivní Schluß. Stejně tak nechci do žádného „pozemského ráje“ s jehovisty (nic proti nim nemám, ale jsou to jiní lidé, než já, vzájemně bychom si pili krev), ani nic podobného.

Celé institucionalisovné náboženství je opium lidstva. A souhlasím s Nietzschem, že víra je znakem malého ducha.

Standa Macík

Rokio: Pokud se ale vrah kaje, lituje svého činu, tak stejně dojde spasení, hluboký žal je cesta zpět k Pánu. Takže podle mě se mýlíte.