no107064

Je platná smlouva o koupi auta, když je ve smlouvě uvedené špatné VIN karoserie?

Zdravím, Je platná smlouva o koupi auta, když je ve smlouvě uvedené špatné VIN karoserie? V dokumentech sedí, ale ve smlouvě je úplně jiné. Děkuji

Odpovědi
McArthur

Smlouva platná bude, je ale potřeba požadovat opravení smlouvy.

tforro

Když jsem si kupoval auto já, tak v dokladech bylo, že je 5 místné a v kupní smlouvě a ve skutečnosti bylo 7 místné. Když jsem to byl přihlašovat, tak s tím byl problém a úředník mi řekl, že můžu odstoupit od kupní smlouvy, protože nesedí údaje. Že prý je to učebnicový případ.Takže tak…

dubraro

Bude-li se prodávající i kupující chovat, jako že smlouva platí, tak platí. Bude-li někdo chtít smlouvu napadnout, tak má vhodnou záminku. Ideální by bylo chybu ošetřit opravou nebo dodatkem smlouvy.