Avatar uživatele
Bronzový

Je panenství panny Marie myšleno fyzicky nebo jinak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Projděte si odkaz, dovíte se víc.
http://www.e-kniha.com/…
---

Dogma o neposkvrněném početí Panny Marie je dogmatem katolické církve.

Ve skutečnosti tato největší chyba v Bibli vznikla překladem hebrejské verze do řečtiny. Židovští překladatelé Septuaginty (cca 3. - 1. st. př. n. l.). chybně přeložili hebrejské slovo označující mladou ženu (alma) do řečtiny jako panna. Alma bezpochyby znamená "mladá žena", ale bez jakéhokoliv náznaku panenství. Pokud by byla myšlena skutečná panna (virgo intacta), bylo by použito v hebrejském originále slovo betula. Z (chybného) řeckého překladu parthenos (tedy panna) se tento výraz dostal i do ostatních jazyků včetně českého.

První úvahy o dogmatu neposkvrněného početí se objevily již v 9. století, ale jako dogma byla tato idea vyhlášena papežem Piem IX. 8. 12. 1854 bulou Ineffabilis Deus (Nevýslovně Boží). Všimněte si také data 8. prosince, který je vyhlášen za svátek Neposkvrněného početí panenky Marie.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Fyzické panenstvo, podobné, ako u antických polobohov, bolo prevzaté i do kresťanstva. Vzhľadom na spôsob života v tej dobe, keď žena bola majetkom, vecou, sa na fyzické panenstvo nerpihliadalo takou mierou.
Panenstvo Panny Márie bolo skôr duševného rázu upriamené len na službu Bohu.
Neskôr po zmene chápania postavenia ženy v spoločnosti sa na fyzické panenstvo pred svadbou začalo prihliadať, žena mala "slúžiť" len svojmu pánovi - manželovi. Preto aj cirkev začala presadzovať "nepoškvrnenosť ženy" podľa vzoru nepoškvrnenej Panny Márie.


Avatar uživatele

Neznám jiný, než "fyzický", význam slova "panenství" - pokud jde o pannu...
;-)


Avatar uživatele
Bronzový

Marie byla panna,protože počala působením svatého ducha,nez přispění muže, v tomto Josefa.Při soudobém umělém oplodnění žena také může být panna (i když je to nepředstavitelné neboť o umělé se pokouší poté co přírodní postup selhal!!!).
Poté co porodila Ježíše již smaozřejmě panna nebyla a navíc poté měla s Josefem ještě několik dětí!!


Avatar uživatele
Bronzový

Panenství Marie bylo doslovné.
Není to ani dogma nějaké církve, ani nesmysl, který by si někdo vymyslel. Stačí hlouběji zkoumat evangelia. Panna byla stejně jako dnes vnímána jako žena, která dosud neměla pohlavní styk s mužem a stejně to vnímal i Mariin muž Josef. Ježíšovo zázračné narození bylo předpovězeno (Matoušovo evangelium 1.kapitola, 22.a 23.verš; Izajáš 7.kapitola, 14.verš).

Jak by potom byla pravdivá slova, která řekl anděl Josefovi, jemuž byla Marie zasnoubena? Anděl jasně řekl toto: "Josefe, synu Davidův, neboj se vzít si domů Marii, svou manželku, neboť co je v ní zplozeno, je ze svatého ducha. Porodí syna a dáš mu jméno Ježíš, neboť on zachrání svůj lid od jejich hříchů." (Matoušovo evangelium 1.kapitola, 20-21.verš).

To co bylo v Marii počato, bylo způsobeno Bohem -Stvořitelem, nikoliv početím z pohlavního styku. Ono to má ještě hlubší souvislost s Ježíšovou dokonalostí.
Jakékoliv další nejasnosti vysvětlím, když mi napíšete. Nekoušu :)
Doplňuji:
Papež Pius IX, který toto zpochybnil, zjevně neznal ani proroctví, ani hloubku a význam událostí, které se skutečně staly :)


Avatar uživatele
Bronzový

Je to zajímavé.Pana Marie,manželka Josefa osvícená andělem Gabrielem a měla Jezulátko.


Avatar uživatele
Pokročilý

:-) Myslím, že je myšleno fyzicky.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

Papež Pius IX, který zpochybnil předpovězené zázračné početí, zjevně neznal ani proroctví, ani hloubku a význam událostí, které se skutečně staly :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3820
Zlatý Drap 2286
Zlatý led 1648
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.