relux

Je padělání známky na ISIC kartu trestné?

V případě, že se někdo dopustí padělání známky na ISIC kartu se záměrem využívat studentské výhody se přece nejedná o trestný čin, jelikož známka není poštovní, ani kolková. Za co se tedý dá považovat validační známka na ISIC kartu? Za ochrannou? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
elkon

Padělání každé veřejné listiny je trestné.

Další odpovědi
nyjono

Netuším, jestli přímo trestné, nicméně padělek je padělek a neopravněné využívání slev si myslíš, že je OK?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pad%C4%9Blek

Pepa25

Skutečně nejde o trestný čin padělání. Jde o obyčený podvod („Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán …“). Následky závisí na způsobené škodě (neoprávněně získaném prospěchu).