Avatar uživatele
FlAsh_7

Je ostuda, když někomu nejde němčina?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 1117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Není. Každému není dán talent, a dřina není pro každého.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

Horší bylo, když někomu nešla němčina za II. světové války.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Učení má být hrou. Pro jazyk je třeba – Dobrá učebnice, dobrý učitel a motivovaný žák. Učitele si nevybereš, učebnici si vybrat můžeš, ale kromě toho, co máš, tak na internetu jsou na youtube tisíce německých nahrávek, scének, písničky a další věci, které jsou k tomu určeny. Pokud si myslíš, že němčinu nebudeš potřebovat, tak to nějak projde. Ostuda to není, ale může se ti to hodit později. Dnes jsou lepší učebnice než byly dříve. Také je možnost poslouchat nahrávky. No a stačí nezáživné téma v učebnici a otráví tě to na dlouhou dobu, nebo chytlavé téma a už jsi motivován. A tím bys mohl začít. Určitě jsi v něčem dobrý, něco znáš, tak hledej německé ekvivalenty .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Každý nemá nadání pro jazyky. Mnoho lidí neumí ani mateřský jazyk, jak vidíme denně zde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Určitě není. Já jsem tak trochu antitalent na jazyky, ale nedalo mi to a v minulém režimu, i když to nebylo populární jsem se snažil naučit němčinu. Ségra se švagrem totiž emigrovali v 1969 do Švýcarska (Basilej). No v předtuše, že se tam možná někdy podívám, jsem se chtěl něco naučit, abych tam nebyl „ztracený). Trochu jsem uměl rusky, ale s tím bych tam nepochodil. Kurzy jazyků tenkrát nebyly v módě, režim neměl zájem na tom, aby národ byl v tomto směru vzdělaný. S němčinou jsem měl trochu jako válečné dítě problémy, ale když jsem si řekl, že ji používají v Rakousku, i ve Švýcarsku, tak to nějak překousnu. Jeden známý, už postarší, měl vzdělání z první republiky a potom se naučil další tři jazyky, mi doporučil, abych z počátku jen poslouchal a až potom se pokusil o krátké věty, něco na způsob učení se "mluvy“ malého dítěte. On mi tedy dělal toho „mluvčího“. Fungovalo to báječně.
Dnes toho ale už moc neumím, hodně jsem zapomněl, nemám s kým mluvit – tedy se procvičovat. Ale tato metoda byla fajn, později, kdy jsem zkoušel nějaké jazykové kurzy (2×) jsem tam zažil klasické metody výuky (slovíčka, gramatika, šprtání se nazpamět), to nestálo za nic, tudy pro mne cesta nevedla, spíše mne to odradilo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ametyst

Nassin: :D:D:D. Připomněl jsi mi nedávnou diskuzi o historii přežití českého národa. Diskutující se shodli, že pod sovětským vlivem jsme mohli i nadále existovat a nehrozil zánik. Zato v Evropské unii se klidně rozpustíme bez náhrady, neb snaha EU likvidovat národní státy je zásadní.

před 1117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

„snaha EU likvidovat národní státy“ je tak zásadní, že ROZMANITOST je dokonce v oficiálním mottu EU, vše se důsledně překládá do všech jazyků, všechyn zásadní změny jsou blokovány členskými státy, ale EK s tím nic nenadělá atd. https://europa­.eu/european-union/about-eu/symbols/motto_cs

před 1117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

A víš, že máš pravdu?!

před 1117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Vím, a nemám z toho radost.:-)

před 1117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Nemáte pravdu ani jeden, ale to není důvod ke smutku, spíš k sebereflexi 😉

před 1117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1117 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek