paul1

Je opravdu všechno zlé na něco dobré?

Napadnutí Ukrajiny Ruskem je bezesporu velmi zlá věc. Zamíchalo to pořádně osudy mnoha milionů lidí, Ukrajincům, Rusům, ale i mnoha Evropanům. Těm, co mají na Ukrajině, ale i v Rusku svých příbuzných, i známých a snaží se jim nějak pomoci. Nějak mi nenapadá, komu to mohlo prospět, nebo přinést dobré pocity, tedy mimo pár „lidí“ , co si na těchto událostech honí svoje ego

Nejlepší odpověď
zjentek

Když libovolný druh už potřebuje vyhubit, je to pro něj vždy špatné. Proto například hinduisti nehubí nic a tvrdí, že příroda si za všech okolností nějak pomůže sama. A mají pravdu. Ono jim to vychází. Přemýšlím, jak různě si příroda může poradit s námi bez nás samotných. Když tak dumám, asi by měla celkem problém, kdybychom jí sami nepomáhali. Jsme moc chytří na to, aby si s námi poradila snadno.

„Nějak mi nenapadá“… Tak to ti vysvětlím. Ono za všechny ty prachy, které se již vepchaly a teprve vecpou do chřtánu plánovaně probíhajícího konfliktu, se udrží světová ekonomika, která byla na pokraji kolapsu, respektive se oddálí její pád. Všechny ty prachy momentálně získávají mocní/elity (když opomenu neziskovky ale to jsou zase oni) a běžní lidé o ně přicházejí, rádi a dobrovolně. Podporují konflikt, jak se jen dá a na vlastní úkor. Více to nerozvedu. Jen dodám, že hloupost NEZNÁ ŽÁDNÝCH HRANIC. Až bude po všem, Rusko zůstane Ruskem, Amerika Amerikou, EU EU, jen těm běžným lidem se opravdu přitíží, až zjistí, že zůstali bez prostředků a národnostně velmi vyvážení (chápej jako promíchaní- na to nás měl částečně připravit již dříve omílaný gender). Zkrátka až zjistíme, že členové národů ve všeobecně špatných existenčních podmínkách si do našich hojností a mírem oplývajících zemí tyto své „zvyklosti“ fucken přitáhli spolu se svou osobou a že DOBREM se těmto charakterovým pokřivencům (dáno zmiňovaným způsobem života) nelze, PROSTĚ NELZE bránit. Řečeno slovy prostého zjentka, jak mu dovolí jeho prostý mozeq. );

Další odpovědi
Ametyst

Západní hluboká krize vezme nejspíš jiný směr. Progresivisté třeba nebudou tak hlasitě a okatě ohrnovat nos nad fosilními palivy? Slovy poradce bývalého prezidenta Clintona: „Takovou krásnou krizi musíme přece maximálně využít.“

Pepa25

Bohužel válka patří mezi věci, kdy se mezi hromadami zlého najdou maximálně zrnka něčeho pozitivního, např. že lidé lidé jsou ochotní si pomáhat nebo pochopí, co je skutečně důležité.

hapiky

Ne vždy, ale někdy ano.

Vit Kouba

Vše je evoluční experiment a při experimentování se chybuje, díky chybám ale postupuje evoluce dopředu, kdo nic nedělá nic nezkazí a je povýšen na prezidenta.

Zdroj: https://www.fa­cebook.com/1000801­78123933/vide­os/369816431821601

Ametyst

Pepa25: Jistě rádi pomáhají ti srdeční, co by nejradši zavřeli své neočkované sousedy do lockdownu, nebo je jedním kliknutím na klávesnici zlikvidovali. Tak už to chodí. Ta morální nadřazenost se vždycky projeví všelijak. I rozporuplně.:-)

Pepa25

Ametyst: vidím, že stihoman pokračuje, pokud si váže němyslíte, že vás chce někdo Ljedním kliknutím na klávesnici zničit" … Jinak samozřejmě, normální lidé, kteří se očkovali proti covidu, nyní pomáhají uprchlíkům. Nebo naopak: to, co mají pořád se vším problém, mají teď problém s Ukrajinci. Např. na facebooku se skupiny „proti očkování“ přejmenovávají na „jsem s Ruskem“ apod.

zjentek

Pepan jo, to brzy pochopíš i ty, kam to vede, když jsou lidé ochotni si pomáhat a třeba i zcela bez mozku, jen instinktivně. Prostě pomáhat ne, bo to je jasné, ne… Například.