jojo777

Je odpadní trubka pro pračku (ve stěně) v pořádku a může se viklat? viz foto

Prosím zkontrolujte foto, vypadá to jako nějaká zábrana vzadu. Nevím jak tím odpad má projít.

https://imgur­.com/a/38gZOdc

A je v pořádku že se trubka hýbe? Díra ve stěně je širší než trubka a trochu se viklá.

Odpovědi
Hlada

Podle fotky se to nedá posoudit. Měl by tam být podomítkový pračkový sifon. Jestli to nejde jednoduše rozebrat a vyčistit, tak nemá smysl se s tím trápit. Nový stojí od 50Kč.

Dochy

Je to podomítkový sifon. Že se trochu hýbe by nemělo vadit pokud se nepovolí někde spoj a nezačne to týct (domnívám se). Pokud půjde sundat víčko (ten bílý pohledový plast) zkus se podívat jestli to nepůjde líp upevnit (zazdít? přišroubovat? nejsem si jist v jakém to máš materiálu). Na těch fotkách je vidět, že mezi koncem trubky a tou „zábranou“ je mezera (je to patrné ze stínu který tam je) Ta mezera by měla být vstupem dolů do sifonu.

Nejspíš je to tohle, nebo něco podobného:
https://www.al­caplast.cz/vy­robky/sifony/prac­kove-sifony/aps4-detail