yuko

Obsahují použité kávové kapsle také kávovou sedlinu?

Kávová sedlina se dá využít mnoha způsoby. Do hlíny ji sypu dávno

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najde víceč informací včetně toho, že vynálezce kapslí "přiznal, že svého vynálezu nyní lituje. Je tomu proto, že za ušetřením chvilky osobního času konzumenta kávy zaplatíme daň v podobě téměř nerecyklovatelného kapslového odpadu..

Aby byla kapsle recyklovatelná, bylo by zapotřebí, abychom ji po použití nevyhodili do koše, ale udělali několik zásadních věcí:

  • rozřízli kapsli nožem
    • vyhodili kávovou sedlinu do kompostu nebo směsného odpadu
    • omyli zbývající součásti kapsle a roztřídili je do plastového a kovového odpadu (hliník) atd.

Z toho plyne, že v kapsi zůstane sedlina.

https://aktin­.cz/kava-z-kavovych-kapsli-mozna-chutna-skvele-nase-planeta-ale-place
--

Ale pozor, lógr z kávy překyseluje půdu, takže by se měl používa s mírou, především těch rostliny, které vyžadují kyselou půdu.

Jak jinak lógr využít, najdete v odkazu.
https://zena.ak­tualne.cz/zdra­vi/13-tipu-jak-vyuzit-zbytky-po-kave/r~i:arti­cle:796422/?re­directed=15218851­90

Další odpovědi
Kepler

Sice jsem v životě kávové kapsle neviděl a nepoužívám je, ale podle popisu tam sedlina asi je. Používat instantní kávu do kapslí by nemělo smysl. Nevýhodou je, že z kapsle se nedá věštit. https://kavove-kapsle.heureka­.cz/illy-iperespresso-normal-21-ks/specifikace/#sec­tion

cochee

Ad recyklovatelnost kapslí pro Dolce Gusto: komu to vadí, případně koho omrzela celkem nekřesťanská cena takového kafíčka, mohu doporučit kapslové obaly pro vícenásobné použití, které jsou přesně k tomu, co evokuje jejich název 🙂 sehnat se dají např. na známých asijských „aukroserverech,“ nebudu uvádět přímo link, abych nebyl nařčen 🙂 na oblíbeném čínském serveru hledejte například „dolce gusto reusable refillable capsules“ a podobně. Kapsli si naplníte vlastním kafíčkem dle libosti a po použití vymyjete a vysušíte a plníte znovu 🙂

yuko

Dekuji, Annas. Kapsle samozrejme vyprazdnim, kavovou sedlinu pouzivam na kvetiny – tatka s tim kdysi zalival pazitku a jak krasne rostla. Obay umelohmotne vyhodim mezi plasty a aluminiove do kontejneru na konzervy a sklo.
Jen tak me to napadlo, nez bych kavovou seldinu pouzila na telo, abych pak misto krasne vlacne kuze neziskala treba nejakou vyrazku 🙂
http://vitali­tis.cz/2017/04/­01/podivejte-se-jake-zazraky-umi-kavova-sedlina/

annas

Také jsem nad tím přemýšlela, když jsem si přečetla informace v odkazu.

Máte pravdu, také jsem lógr dávala (budu dávat) k pažitce a opravdu rostla, byla silná.

Jinak vyliju na kompost, tam se smíchá s trávou a odrostlými květinami, slouží po rozložení. Když jsme pěstovali brambory, tak jsem používala jako posyp roti mandelince.