K121212

Je obchodka dobrá volba?

Chtěla bych se zeptat, jestli by byla obchodka pro mě dobrá, když mi nejde matika.
Chodím do 8. třídy v 1. pololetí jsem měla 3 dvojky jinak 1.
Ze všech přírodovědných předmětů mám 1 akorát matika za 2.
Je na obchodce těžká matika?

Odpovědi
elkon

To musíš vědět ty, proč tam chceš jít. Pokud je na středních školách matika, tak je srovnatelná, ale se zaměřením pro daný typ školy.

Filip84

Když Ti nejde mathematika, obchodní akademie pro Tebe není.

Až tak jednoduché to je!

da ny

To záleží, jakou máš představu o tom, co budeš po škole dělat.
Čím se budeš chtít živit. To člověk často v 15 ani 29 letech neví.
Změna je život a vzdělávat se (podle potřeby), může člověk v každém věku. Jindy musí celý život.
Pokud chceš pracovat, jako prodavačka, možná někdy, jako vedoucí směny, tak je „obchodka“ dobrá.
Když vycházejí silné ročníky, je člověk rád, že se vůbec dostane na nějaký maturitní obor.

Themeansar

Běž dělat psycholožku to je perspektivní zaměsnání

Pepa25

Matika za dva v 8. třídě ZŠ vůbec nic neznamená. Na obchodce samozřejmě středoškolská matika je, ale v odborných předmětech jsou zapotřebí spíš kupecké počty než intergrály atd. Znám lidi, kterým matika až tak nešla a přitom vystodovali vysokou školu ekonomického směru. Takže ano, OA pro tebe může být dobrá volba.