Avatar uživatele
cvikra

Je nutné čistit u auta zadní okno?

mohou policajti pokutovat řidiče za neočištěné zadní okno u auta které nemá zadní stěrač

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3024 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ano jistě!
A nejen okno, ale i střechu. Usmíváš se a říkáš si, že střechou nic nevidíš?
Jasný, ale povolený sníh ti sjede po čelním skle zrovna ve chvíli, kdy to nejmíň čekáš a je nehoda na světě.
Takže řádně očištěné vozidlo není jen čelní sklo, ale celé vozidlo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Zkoušel jsi někdy couvat?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

a řídils někdy auto ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Plně stačí průzor, viz obrázky ve zdroji. 🙂 Dělám si srandu.

Jednou jsem jel v zimě do práce a vjedu na kruháč s dvěma pruhy, ve vnitřním kruhu jede fáčko, na zadním skle asi 10 centimetrová vrstva sněhu, zkrátka viděl zcela kulový a jel vcelku pomalu. Já jedu vnějším pruhem a oba jsme vyjížděli na stejném výjezdu (výjezd měl též dva pruhy). Vůbec o mě nevěděl a mrskne si to z toho vnitřního pruhu na kruháči rovnou do pravého pruhu na výjezdu. Jediná klika, že jsem nebyl o fous blíž, jinak to dostal rovnou na pravé dveře. No, i tací jezdci jsou mezi námi. 😉

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/392603-ridic-se-s-odklizenim-snehu-z-auta-nemazal-policiste-ale-pochopeni-nemeli.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nerevarin

Tohle nepodceňovat a očistit raději všechna skla, vč. kapoty, světel a střechy jak říkal Raibek. Sníh ze střechy a kapoty se ti může dostat na přední sklo, nebo odlítavající kusy sněhu mohou omezovat ostatní řidiče. Nedovedu si představit, že bych jel s neočištěným zadním sklem, ale bohužel to občas u někoho vidím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Ano, i když k couvání mi stačej zrcátka. Ale já si vždycky čistím celé auto 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FikeCZ

Stěrač tu nehraje roli , než vjedeš na pozemní komunikaci auto musí byt dostatečně očištěno. A jak už zde někdo připomínal i střechu , zdá se ti to jako kravina ale určitě sám nadáváš když před tebou někdo jede a z jeho střechy ti všechno jde na tvoje čelní sklo :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ano, mohou. Čisté zadní sklo je navíc důležité při couvání, jinak bys neviděl, kam couváš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Změna předpisu ještě nenabyla právní moci. Nevím na jaké auto se ptáte, ale poku jen osobák, tak celé očistit od sněhu, i třechu, světla. Páč tato vyhláška je na všechna auta i dodávková, kde se na plachtě drží led, který spadně ze sřechy a problém ja na světě.
Stíračem se neodklízí sníh..
Policie Vás bude moci pokutovat.

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cvikra

Ať se na mne nikdo nezlobí ale podstatou mé otázky byl dotaz jestli mě mohou policajti za tento skutek pokutovat . a na odpověď jestli jsem někdy řídil auto mohu jen odpovědět že jsem 40 let byl řidičem z povolání a většinou jsem používal zpětná zrcátka a chtěl bych tě vidět ouvat s autobusem

před 3023 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek