cvikra

Je nutné čistit u auta zadní okno?

mohou policajti pokutovat řidiče za neočištěné zadní okno u auta které nemá zadní stěrač

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano jistě!
A nejen okno, ale i střechu. Usmíváš se a říkáš si, že střechou nic nevidíš?
Jasný, ale povolený sníh ti sjede po čelním skle zrovna ve chvíli, kdy to nejmíň čekáš a je nehoda na světě.
Takže řádně očištěné vozidlo není jen čelní sklo, ale celé vozidlo.

Další odpovědi
Klaproth

Zkoušel jsi někdy couvat?

lexx

a řídils někdy auto ?

Alesh

Plně stačí průzor, viz obrázky ve zdroji. 🙂 Dělám si srandu.

Jednou jsem jel v zimě do práce a vjedu na kruháč s dvěma pruhy, ve vnitřním kruhu jede fáčko, na zadním skle asi 10 centimetrová vrstva sněhu, zkrátka viděl zcela kulový a jel vcelku pomalu. Já jedu vnějším pruhem a oba jsme vyjížděli na stejném výjezdu (výjezd měl též dva pruhy). Vůbec o mě nevěděl a mrskne si to z toho vnitřního pruhu na kruháči rovnou do pravého pruhu na výjezdu. Jediná klika, že jsem nebyl o fous blíž, jinak to dostal rovnou na pravé dveře. No, i tací jezdci jsou mezi námi. 😉

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/392603-ridic-se-s-odklizenim-snehu-z-auta-nemazal-policiste-ale-pochopeni-nemeli.html

Nerevarin

Tohle nepodceňovat a očistit raději všechna skla, vč. kapoty, světel a střechy jak říkal Raibek. Sníh ze střechy a kapoty se ti může dostat na přední sklo, nebo odlítavající kusy sněhu mohou omezovat ostatní řidiče. Nedovedu si představit, že bych jel s neočištěným zadním sklem, ale bohužel to občas u někoho vidím.

redy

Ano, i když k couvání mi stačej zrcátka. Ale já si vždycky čistím celé auto 🙂

FikeCZ

Stěrač tu nehraje roli , než vjedeš na pozemní komunikaci auto musí byt dostatečně očištěno. A jak už zde někdo připomínal i střechu , zdá se ti to jako kravina ale určitě sám nadáváš když před tebou někdo jede a z jeho střechy ti všechno jde na tvoje čelní sklo :)

Rokio

Ano, mohou. Čisté zadní sklo je navíc důležité při couvání, jinak bys neviděl, kam couváš.

cukrar

Změna předpisu ještě nenabyla právní moci. Nevím na jaké auto se ptáte, ale poku jen osobák, tak celé očistit od sněhu, i třechu, světla. Páč tato vyhláška je na všechna auta i dodávková, kde se na plachtě drží led, který spadně ze sřechy a problém ja na světě.
Stíračem se neodklízí sníh..
Policie Vás bude moci pokutovat.

cvikra

Ať se na mne nikdo nezlobí ale podstatou mé otázky byl dotaz jestli mě mohou policajti za tento skutek pokutovat . a na odpověď jestli jsem někdy řídil auto mohu jen odpovědět že jsem 40 let byl řidičem z povolání a většinou jsem používal zpětná zrcátka a chtěl bych tě vidět ouvat s autobusem