Avatar uživatele
anonym

Jak zabránit mlžení čelního skla z vnitřní strany ?!

V tomto čase, kdy je teplota pod bodu mrazu, se mi velmi mlží i namrzá čelní sklo. Po zapnutí větráku na plný výkon uplyne dlouhá doba, kdy můžu s autem bezpečně vyjet. Je nějaký chemický nebo jiný prostředek, který by zabránil tohoto problému ?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? MILAN - USACARS.cz, Elk před 2511 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Existují prostředky, které tomu mají zabránit. Měl jsem tu čest s něčím, co se nastříká na čisté, suché sklo a rozleští (a hrozně to smrdí). Výsledek ale byl dost sporný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

glycerol- kosmetický najdeš v lékárně
Doplňuji:
Na trhu je dnes široká nabídka ruzných přípravků s kombinovaným čistícím/protimlžícím, případně ještě antireflexním a antistatickým účinkem. Některé jsou určené speciálně na paintballové masky, jiné na klasické dioptrické brýle, průzory hokejových, motocyklových přileb, skla automobylů, okna, potapěčské brýle, taktické brýle i plynové masky. Základní složení většiny z nich je ale dnes téměř identické, protože všechny řeší vpodstatě tytéž problémy a musí dnes také počítat se stejnými materiály - polykarbonáty. Hlavní složkou je zde glycerin nebo glycerol, které pohlcují vlhkost. V nouzi je proto lze celkem úspěšně nahradit naředěným (v poměru 1:2 až 1:5) dětským šamponem, mýdlovou vodou, nebo i zubní pastou - které nedráždí oči a tyto látky rovněž v té či oné míře obsahují, jako zvláčňující složku.

Většina těchto přípravků vám když nic jiného minimálně pomůže sklo dokonale vyčistit od mastnoty (po zásahu), což samo o sobě není k zahození, protože špinavé sklo je k mlžení daleko náchylnější a nečistoty pochopitelně sami o sobě omezují viditelnost. Z hlediska ochrany proti mlžení lze ale od běžných přípravků realisticky očekávat pouze jeho oddálení nebo zpomalení. Podle zkušeností tenký film protimlžícího přípravku zaručí nerušený výhled tak maximálně na 10-20 minut, potom už nebude mít větší efekt.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stear

Existují sáčky buď na palubní desku nebo pod zadní sklo, které pohlcují vlhkost. Bohužel si zrovna nevzpomenu na název. Zkusit se optat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Pokud máte klimošku, zkuste si nejdříve pustit chladný vzduch na okno, a až se topení ohřeje (5 minut) přepnout na teplo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heřman

nevím co je na tom pravda ale dvojitá skla se nezamlžují a ani nezamrzají, tak nevím jo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lumidek

Já si dávám na palubní desku obyčejné noviny, které pohlcují vlhkost a většinou to funguje.......nebo není na vnitřním okně aspon taková vrstva.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava