Je nutné, aby líčení bylo napsáno první osobě?

(Učitel řekl: Samozřejmě, ježiši.)

Nejlepší odpověď
Terryle

Líčení napsáno první osobě? Nebo V první osobě?
Myslím, že NEMUSÍ (pokud se nepletu já nebo Ty a líčení je umělecký popis něčeho, většinou třeba krajiny). Úplně klidně bych líčení napsala v množném čísle nebo třeba v druhé osobě („procházíš divokou krajinou mezi skalami, zalitými načervenalou tajemnou září ze zapadajícího slunce“). To se mi líbí asi nejvíc – působí to na mě mnohem živěji a přijde mi, že to čtenáře víc vtáhne.
Snad jsem to nepochopila blbě :o)

Další odpovědi
Totti110

Ano je, já to tak píšu normálně. A učitel nic negativního neříká :)