Pan Kotleta

Je nutná výměna zámků po povodních?

Měli jsme doma velkou vodu, je nutné vyměnit zámky anebo to vydrží?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zámek není jenom vložka. Takže zámky vyndat rychle ze dveří a promazat.

Další odpovědi
Drap

Pokud se vyčistí a řádně promažou, tak nebude žádný problém

honza19hk

výměnanemusí být nutná,pokud jsi je nenechal zareznout.Klasická vložka je mosazná,neměla by rezavět. Stačí to namazat nadrcenou tuhou-grafitem.
popř. olejem VD40 ve spreji.ne však moc,lepí se na t¨něj pak nepořádek.Jednoduše všechny pohyblivé části by jsi měl namazat.Ale ne vazelínou.

Casio

Záleží, jaké zámky máte, „Pane Kotleto“.
Nejsou totiž zámky jako zámky. Pokud máte klasická stavítka, pak bych doporučil vyměnit. Nejde přímo o rez, ale i drobné nečistoty, které se mohly u pružinek usadit a vázat vlhkost, prach atd. Jakmile začne mrznout, může zámek odejít.
Pokud máte něco lepšího – cylindrická otočná stavítka jako vyrábí např. tuzemský TOKOZ – byl bych bez obav. Taková vložka je navržena, aby přesně toto zvládla bez poškození.