johnny335

Je normální chodit s angínou nebo chřipkou do práce?

Hrozně mě štve, když jsem v práci a kolega vedle mi v klidu řekne, že má angínu a já ji pak dostanu taky. Přitom přecházením této nemoci ohrožuje i své vlastní zdraví a ty peníze, o které by případně přišel, za to snad nestojí. Podle mě by měl být jasně daný zákon, který by zakazoval v případě těžších infekcí chodit do práce, do školy apod. až do jejich úplného doléčení. Znám i jednu paní, která takhle přecházela chřipku a přišla o sluch.

Pozn. výčet nemocí považovaných za nakažlivé podle paragrafu 153 trest. zák.
Viz. odkaz
http://web.prac­ticus.eu/sites/cz/Do­cuments/Practi­cus-2010-05/38-legislativa.pdf

Odpovědi
dubraro

přecházím angínu nebo chřipku v práci

Je to dnes bohužel normální, lidé jsou k tomu donuceni snahou o udržení zaměstnání.
Není to správné.
Zákon netřeba, již existuje, viz Trestní zákoník, § 153.

quentos

vyležím angínu nebo chřipku doma

„Normální“ je to v tom smyslu, že se to bohužel děje běžně. Lidi jsou sobci, to, že tím nakazí všechny okolo, už jim nedochází, a nedochází jim ani to, že si tím akorát zadělávají na něco horšího.

anonym

přecházím angínu nebo chřipku v práci

Tenhleten podėlaný systém lidi NUTÍ CHODIT DO PRÁCE NEMOCNÝ.Jestliže nemocenská se platí až od třetího dne nemoci, tak si spočítej o kolik přijdeš peněz.A pokud někdo bere jen 10 tisíc tak za tři neplacené dny je to 1500 Kč a to už je díra do domácího rozpočtu.
Zlatí komunisti, tam jsme měli nemocenskou už od prvního dne a lidi do práce nechodili nemocní.I když nás doktor nechal doma jen tři dny, ale stále to bylo lepší než nyní, protože díru do rozpočtu to neudělalo.

anonym

pro quentos
Pochopíš alespoň to, že neplacením nemocenské od prvního dne nás tento stát okrádá?Vždyť on VĚDOMĚ podporuje to, aby lidi chodili do práce nemocní.

quentos

jdi už s těmi urážkami někam, nikdo na ně není zvědavej. Já ti taky nenadávám do starýho komouše.
Tomu, kdo má rozum, to za ty peníze nestojí.

anonym

Nevím kde a čím jsem Tě urazil.
Asi jsi ještě nikdy nebral výplatu 10000 takže nás nemůžeš pochopit.
Na tebe se přesně hodí SYTÝ HLADOVÉMU NEVĚŘÍ.