Jenda11

Je neslušné mít ruce v kapse v kostele?

Nejlepší odpověď
annas

Podle Ladislava Špačka, který navazuje na Gutha -Jarkovského, je ruka v kapsa považovaná za něco nepřístojného.

Je třeba rozlišovat prostředí a společenskou situaci.

  1. Myslím si, že v kostele nejde o formální záležitost při bohoslužbě. Bohoslužba je jakýsi „slavnostní“ akt. Především, pokud jde o věřící., či o účastníky mše.
  2. Jde-li jen o návštěvníka, který si kostel prohlíží, dá e brát jako vernisáž, pak je podle etikety možné mít jednu ruku v kapse.

Evropská etiketa tedy ruku v kapse vůbec nepřipouštěla, ale dnes vlivem americké etikety, je možné mít ruku v kapse, ale jen jednu.

https://books­.google.cz/bo­oks?id=znBlDwA­AQBAJ&pg=PT57&­lpg=PT57&dq=ru­ce+v+kapse+v+kos­tele&source=bl&ot­s=BdseA0HlTN&sig=AC­fU3U2Dn1Z5bRGZg9o­AgSJDCMxFjvNRA­g&hl=cs&sa=X&ved=2a­hUKEwiL4eiv6KflAh­XSKVAKHRCTDVMQ6A­EwBnoECAkQAQ#v=o­nepage&q=ruce%20v%20kap­se%20v%20koste­le&f=false

--
„Nikdy nebudeme mít ruku v kapse, když budeme hovořit se ženou nebo společensky významnější osobou, když budeme mít slavnostní projev, když budeme vstupovat do místnosti, když budeme někomu podávat ruku nebo se představovat.“

http://www.im­puls.cz/clanky/2008/05/r­uka-v-kapse/

Další odpovědi
Dochy

je to neslušné prakticky vždy.

Kryšpín

Jak pro koho je moderní doba, někdo má i kšiltovku okapem dozadu, kraťasy, sluchátka na ouškách a přežvykuje.