Kelt

Je někomu tento hlavolam povědomý?

Asi před 30 lety jsem si koupil tento hlavolam. Je na něm napsané ufo a skládá se tak, že barvy na velkých válcích se musí shodovat s barvami na menších válcích. Hlavolam je otočný kolem osy a kolmo na sebe jsou 4 menší válce, rozděleny na čtvrtiny. Nikde jsem nenašel návod a zatím se mi nepodařilo a také nikomu jinému tento hlavolam složit. Pokud máte někdo zkušenosti, nebo víte, kde najdu nějaké informace, odkazy, děkuji předem.

Nejlepší odpověď
Schluker

Povedomy mi neni, nicmene je to madarsky hlavolam z 80. let. Navid zde:
https://youtu­.be/aByp7W9k2F4

Další odpovědi
aliendrone

Pamatuji „Rubikovu kostku“ (boží!) a „Babylonskou věž“ (z téže „stáje“), která měla mít ještě mnoem více kombinací, ale složit ji bylo velmi lehké (zmákl jsem to hned první den – VELKÉ zklamání).

Rubikova kosta je jeden z NEJ hlavolamů, vlastně pro mne je úplně TOP, Dnes se vyrábí i složitějí, než 3×3×3, ale už to tak nějak „není ono“. :)

Tohle neznám, ale Velký bratr ano > https://hlavo­lam.maweb.eu/u­fo ;) :)