Kepler

Je nějaký výraznější rozdíl mezi pastiňákem a petrželí?

Dá se takto v polévce petržel nahradit? Dneska se mi nějak blbě nakupovalo, nesehnal jsem ani pitomý mražený květák.

Nejlepší odpověď
Drap

Jsou si hodně podobné. Nahradit lze, ale chuť je mírně odlišná. V polévce to neni téměř poznat. Horší je to třeba u svíčkové.

Další odpovědi
autacek

http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/zahrad­karsketipy/_zpra­va/neplette-si-pastinak-s-petrzeli-jak-se-vyznat-v-korenove-zelenine--1782967

Patiňák je velice podobný, ale sladší, větší a listy jsou pěkná lurva.

annas

Pastinák má delší trvanlivost, je trochu sladší, zatímco petržel je ostřejší, je v polévce cítit, pastinák ne. Ale mně to nevadí.

Zkuste polévku, dělám ji tak, jak je v receptu. Vyzkoušíte, nebude chutnat, již nikdy více.

Samozřejmě nevážím, dávám podle oka. Vařím „husťačky“, k tomu rohlík a je oběd.

Samozřejmě dá se polévka vylepšit dobrou klobásou, pokud jste víc „na maso“. Nebo vajíčkem.

http://www.far­mavicemil.cz/re­cepty/husta-polevka-z-pastinaku