Viktorie II.

Je nějaký tvor, jehož sameček přivede na svět mláďata?

Nejlepší odpověď
Rokio

Mořský koník.

Další odpovědi
Drap

Ano, je, i se o ně stará je to mořský koník. Už to tady nejméně jednou bylo

annas

Několik otázek na mořského koníka je v archivu,

Najdete i mou otázku
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=mo%C5%99sk%C3%BD%20­kon%C3%ADk%20

„Existují v přírodě narozená mláďata, o něž se samice nestarají, i když je častější, že zvířecí mámy o své děti pečují?“

Odpověď uživatel Drap: „Takový mořský koník přebírá funkci matky i při narození potomků.“

"Sameček rodí!

Koníci mají vyměněné role i v rodičovství. Když samečci oplodní vajíčka, samice vloží samci jikry do zvláštního vaku na břiše. Tam se vyvíjejí do té doby, než se z nich nezačne kulit potěr. Samečka tak po značnou část jeho života zdobí „těhotenské“ břicho a následně rodí mláďata, o která se stará a v případě nebezpečí i ukrývá ve vaku na břiše.

S každou kontrakcí uvolní samec několik desítek až stovek vajíček. "

https://epochal­nisvet.cz/nej­lepsi-rodice-zvireci-rise/

tvaruzekcz

Ne, ale v přírodě je možné, že se nový jedinec vyvine ze samičího vajíčka, které neoplodnila samčí pohlavní buňka. Tento způsob rozmnožování je označován jako partenogeneze.

paul1

Jsou, říká se jim hermafroditi.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hermafrodit

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Viktorie II.

Já se neptala kde, ale jak!

Viktorie II.

Annas, i má otázka byla/je už v archívu: Je nějaký tvor, kdy sameček přivede na svět mláďata?
Dejte mi odkaz. Děkuji

annas

Viktorie II.,

u slimáků jsem odkaz vložila , protože v něm byla odpověď na slimáky ve skleníku, v nových odpovědích nikoliv.

Reagovala jste negativně.
¨¨

Viktorie II.

Negativně, ano? Co jsem ve Vaších odkazech našla bylo: Jaké jsou zásadní rozdíly mezi lučním koníkem a cvrčkem, Má někdo zkušenost s ozdravovnami na problémy s dýchacími , Co se stane, když hodím fén do oceánu?
Tak Vám děkuji za odkazy.

annas

Pokud je otázek víc, vložím celkový odkaz. Samozřejmě, že se objeví mezi nimi jiné informace, ale kdo chce hledat, najde.

  1. U „slimáků“, jste se do odkazu ani nepodívala, i když jste chtěla vědět o hubení slimáků ve skleníku. Vyplývá to z vaši diskuze.
  2. V odkazu, který jsem vložila, je i jedna moje otázka podobná vaší.

Další – stejná, jak odpověděl paul 1.

Vkládám odkazy, protože se někdy z archivu dovíte víc.

Viktorie II.

Tak i tak jsem nic konkrétního z mého dotazu nenalezla. Konec diskuze.

Viktorie II.

Drape, jak to mám hledat, když tu je tisíce otázek?

Drap

Nepsal jsem ti, že to máš hledat!