štamgast

Je nějaký rozdíl mezi vepřenkou a karbanátkem?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Vepřenka je pouze z mletého vepřového masa, karbanátek je z mletého hovězího + vepřového cca 1:1. Do vepřenky se nedává strouhanka ani vajíčko, já nikam nedávám česnek, tak to nevím. Jsou i rozdíly v použitém koření.

johana 56

Do vepřenek se pro zvýraznění chuti přidává hořčice a špetka pálivé červené papriky.

Sůwa

No vidíš to, já hořčici nedávám, ale pálivou i sladkou papriku ano 🙂

johana 56

Stačí 1 lžíce nějaké pikantní a má to úplně jinou chuť.Ani já kdysi hořčici nedávala.