Human

Je nejaký rozdiel medzi veľvyslanectvom a ambasádou?

Nejlepší odpověď
annas

Obě slova jsou synonyma. Rozdíl je v tom, že velvyslanectví + stát se užívá jako oficiální název, ambasáda je výraz neoficiální.

Liší se kromě původu ambasáda ( slovo přejato z francouzštiny), také užitím v kontextu.

Pro ověření vkládám odkaz
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=ambas%C3%A1da&­Hledej=Hledej#bref2

Za oficiální se považují názvy tvořené spojením podst. jm. velvyslanectví + plný název státu: Velvyslanectví Francouzské republiky, Velvyslanectví Slovenské republiky.

Spojení příd. jména utvořeného od jednoslovného názvu státu a výrazu velvyslanectví je neoficiální název, píše se proto s malým písmenem: francouzské velvyslanectví, slovenské velvyslanectví.

S malým písmenem je třeba psát i názvy obsahující výraz ambasáda, i ty jsou neoficiální: česká ambasáda, francouzská, polská ambasáda.

Další odpovědi
Hlada

V jazyce. Velvyslanectví je cizím slovem ambasáda.