Angi-Shy

Je nejaky recept na palacinkove testo pro zlucnikovou dietu?

Jsem vic jak 3 tydny po operaci zlucniku a dostala jsem desnou chut na palacinky. Marmelady muzu pokud jsou bez zrnicek, ale nemohu mleko, mouku a z vajicka mohu jen trochu bilku. Recept na palacinky tak aby vyhovoval teto diete jsem nikde nenasla tak predpokladam ze palacinky jinym zpusobem asi udelat nepujdou :/ presto zkousim stesti zde, treba vas nejaky figl na testo napadne :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Nesmí to být smažené na oleji, takže pokud máš vhodnou pánev s nepřilnavým povrchem: https://recep­ty.vareni.cz/di­etni-ovesne-palacinky-plnene-tvarohem/

Další odpovědi
marci1

Radila bych spíše ještě počkat. Zkus si udělat třeba žemlovku s ovocem. Je dietní a sladká. Nebo rýžový nákyp s ovocem, ovocné knedlíky z tvarohového těsta. 🙂

ivzez

Angi, já bych radši vydržela a palačinky si dala, až je budete moci jíst.
Mouku lze nahradit např. ovesnými vločkami podle receptu z Keplerova
odkazu, ale už nenahradíte vejce a mléko, které jsou k náhražce nutné
(jinak by Vám nevzniklo dobré těsto, trhalo by se).

Já někdy pro odlehčení dělám palačinky jenom z mouky, vejce trochy vody
a trošky oleje, potom není potřeba olej na smažení → palačinky se v pánvi
spíše opékají než smaží.
Je to dobré, ale není to úplně „ono“ (není to klasická palačinka).

lota

A co lívance? Mám za to, že jsou to jen trochu silnější palačinky – kukuřičná mouka, banán, rostlinné mléko… recept tady: https://www.blen­dea.cz/zdrave-livance/