JohnCreek

Je nebezpečné parkovat autem předělaným na CNG v létě na slunci?

Odpovědi
Kepler

Myslím si, že ne. Tlakové nádrže na zkapalněný zemní plyn jistě mají tlakovou rezervu a jsou dostatečně dimenzované. Mimo to nejsou přímo vystaveny slunci. Možná jsou nainstalované i nějaké bezpečnostní prvky jako pojišťovák, ale to už spekuluju. Samozřejmě taková přestavba musí být schválená s certifikací.

Arne1

Jako majitel auta na CNG jsem o něčem takovém nikdy neslyšel.

Futo

Není jsem také majitelem auta s cng i lpg a neřeším kde zaparkovat celý systém je předimenzovaný a se sluncem se určitě počítá:) navíc je nádrž vybavena přetlakovým ventilem který třeba při požáru plyn kontrolovaně vypustí ale to už jsou jiné tlaky.

Dochy

ad kapitán:
Je tam jeden rozdíl. CNG je jen stlačený plyn (pokud se nepletu) zatímco LPG je zkapalněný. LPG při zahřívání a odpouštění ventilem se sám bude ochlazovat odpařováním. Jaký to bude mít důsledek na výdrž ale nevím, předpokládám, že konstruktéři CNG systémů se s tím nějak úspěšně poprali.