teufl

Je následující věta v angličtině napsaná správně?

Until you give me a proof that aliens don't exist (are not real) I will believe in them.

Pokud věta spravně není, kde se chyba vyskytuje? Jak by se dala věta napsat lépe?

Nejlepší odpověď
quentos

Gramaticky sice ano, ale něco mi na ní nesedělo, teď už vím co: někdo se ptal v odkazu shodou náhod na správnost podobné věty https://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2010­1110035533AAy­xyGX a bylo mu řečeno, že negativ vlastně nelze dokázat… no, počtěte si.

Další odpovědi
Altair-AC

Quentos Is missing. Do you miss him?

klumprt

Já jsem pro, že je správně.

Dochy

Logicky ta věta je správně. Tvrdí, že bude věřit v jejich existenci, nikoli že mimozemšťané určitě existují. Pokud by přišel s tvrzením „mimozemšťané existují, protože mi nedokážete opak“ pak je to v otázce dokazování problém.

klumprt

Věta je správně, ale ten požadavek chtít po někom, aby dokazoval, že něco neexistuje, je naprosto špatně.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Russellova_%C4%8Da­jov%C3%A1_kon­vice