Je nárok na náhradu mzdy při doprovodu dítěte do lázní po dobu pobytu?

matkaZaměstnaná matka by měla doprovázet své postižené dítě 7 let staré na měsíční lázeňský pobyt má nárok na náhradu mzdy a v jaké formě

děkuji
Z. Navara

Nejlepší odpověď
standa

NEJSPÍŠ NIKOLI ☹

Tato problematika je upravena ve vládním nařízení č. 590/2006 Sb. (viz zdroj), které v bodě 8. „DOPROVOD“ , odstavec „b“ popisuje ´druhy´ překážek v práci.

Bohužel je zde uveden termín „zařízení sociálních služeb“… a lázeňský pobyt pod tento pojem nejspíš zahrnout nelze.

Ale ještě zjišťuji výjimky…, tak si počkejte na mé doplnění odpovědi.

Doplňuji:
Tak opravdu se LÁZNĚ (lázeňská sanatoria ap.) nedají zahrnout pod pojem „zařízení sociálních služeb“.

Viz ustanovení § 34/1 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách
http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?typ=r&zdro­j=sb06108&cd=76

ALE, já bych na vašem místě zkusil zaměstnavatele o placené volno požádat…, za to nic nedáte.
Případná náhrada by šla z peněz zaměstnavatele (nikoli státu), tak by to pro vás (resp. vaše dítě) slušný zaměstnavatelel možná mohl udělat… 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx