Rokio

Je na tom feťák nejhůře a kuřák naopak nejlépe, pokud jde o odvykání od jeho závislosti?

Feťák, který přestal brát drogy, je pořád feťák. Alkoholik, který už nepije, je abstinující alkoholik. A ten, kdo přestal kouřit, je nekuřák.

Z toho plyne, že narkoman nemá motivaci přestat, protože to pak bude pořád narkoman a u kuřáka platí, že když přestane s kouřením cigaret, tak se z něj stane nekuřák.

Kuřáci jsou proto na tom relativně dobře.

Nejlepší odpověď
Filip84

To je ale – zase – jen a pouze Tvá domněnka, že odnaučený kuřák je nekuřák. Tvůj názor, nic víc. Zase jsi si něco přečetl, zase tomu houby prd rozumíš, ale máš názor.

Ono, totiž, srovnáváš-li alkoholismus a závislost na jiných návykových látkách s kouřením, tak ale potom nemůžeš abstinujícího kuřáka nazývat nekuřákem, protože ta nemoc se nenazývá kouření, leč tabakismus a silný tabakismus se nazývá nikotinismus.

On ne každý kuřák je tabakista, jako ne každý, kdo si přihne z flašky lahve je alkoholik, to je – snad – jasné. Ano, kuřáku, kteří by nebyli tabakisty, je rozhodně méně, než pijáků, kteří nejsou alkoholiky, to je opravdu asi jasné nad slunce jasněji, nicméně existují.

Vyléčený tabakista je tabakistou, ty nikotinové receptory má podrážděné, má na to nějakou slabost, jedno s druhým, a že je zároveň nekuřák, je dokonale irrelevantní – kuřák, či nekuřák, není medicinální odborný termín.

Jo, a jinak závislost na tabáku je jedna z nejhorších, zase to máš poplantané. Nejhorší v tom se jí zbavit, ne v následcích, to je pravda, i silný nikotinista, většinou, společensky funguje. Ale to zase jiný příběh je, je to jiná vesnice.