Hufnágl

Je na to nějaká norma, elektrika – plyn?

Viděl jsem na jednom domě vedle sebe skřínku s elektroměrem a s plynoměrem. Mezi skříňkami byla mezera asi 70 cm. Může to tak být, z hlediska bezpečnosti?

Odpovědi
cukrar

Klidně i blíže k sobě.
Třeba zde:
https://mapy.cz/za­kladni?x=15.9079830&y=5­0.3235297&z=1­7&pano=1&source=ad­dr&id=9797420&pid=390037­77&fov=1.257

Drap

Ano může. Normy na to zajisté jsou, ale hledat je nebudu. Nehledě k tomu, že na zřízení elektroměru či skříňky na HUP musí být schválený jednoduchý projekt.