denca09

Může mít problém s nateklým krkem příčinu v průvanu? Za jak dlouho se toho lze zbavit a jak?

Ahoj, mám problém 2–3 dny s nateklým krkem, nespím celou noc, pomalu se nemůžu ani hnout. Spala jsem asi týden s otevřenými okny ze zdravotních duvodu. Jedna se o průvan, který se usadil pod uchem a na krku? Co na nej pomáhá a za jak dlouho prejde?

Odpovědi
marci1

Takovéto problémy opravdu můžeš mít z průvanu. Průvan je velmi zrádný a doporučuji nikdy nebýt v průvanu. Zkus léčbu teplem nebo cviky. V případě přetrvávání bolesti navštiv lékaře.

Koupel v teplé vodě
K uvolnění svalstva dojde, pokud si na pár desítek minut lehnete do vany s horkou vodou. Ideální je, pokud do ni dáte trochu eukalyptového oleje, který má terapeutické účinky.

Teplý ručník
Na radiátoru nechte nahřát suchý ručník. Poté na něj nakapejte trochu alpy nebo jiného podobného přípravku a přiložte jej na krk. Nechte zhruba 20 minut účinkovat. Krční svalstvo se díky působení tepla uvolní.

Pokud se nejedná o vážný zdravotní problém, dá se ztuhlý krk uvolnit během několika minut. Jestliže ztuhlost přetrvává déle, měli byste navštívit lékaře, který stanoví příčinu a diagnózu problému. 🙂
Cviky v odkazu.

http://www.jak­selecit.cz/po­radna/jak-uvolnit-ztuhly-krk-priciny-a-odstraneni.html

ivzez

Ne, Denco, nemůžete mít problémy z průvanu.

Podle toho, jak jste své problémy popsala „u sousedů“,
půjde pravděpodobně o něco jiného.

Uvědomte si, že hledáním rad v internetu jenom
ztrácíte čas, kdy už jste měla být na cestě k lékaři.

PS:
Průvan se nemůže „posadit pod ucho na krk“
ani nikam jinam.
Navíc průvan nevzniká jenom otevřením okna.
A v průvanu byste se moc nevyspala.

ivzez

Tazatelka „obráží“ různé poradny a všude popisuje
problém trochu jinak. Kdyby místo toho navštívila lékaře,
mohla už mít jasno a už se mohla cítit lépe.