Neonka

Je možné, že užovka na zahradě se živí rybkami a rybími granulemi?

V blízkosti zahradního jezírka se nám usídlila užovka. Jsem ráda, že mám v zahradě o jeden živočišný druh víc. Ale rychle nám mizí všechny granule pro ryby, kterými krmíme a i těch okrasných rybek je méně. Může za to užovka? Živí se tím?

Nejlepší odpověď
Dochy

Rybky asi jo, granule – nevím nevím. Hadi jdou obvykle po živé kořisti.

Další odpovědi
orwell

S granulemi a užovkami nemám zkušenosti, ale rybky určitě může. Užovka je zdatný plavec a živí se mj. i vodními živočichy. Měl jsem kdysi takovou návštěvnici na zahradě a krátce poté zmizely všechny ropuchy i další žabičky (zelení skokánci) bydlející s námi. To ale byla zasloužilá užovka, spíš malá krajta. Objížděla zahrady sousedů a když vyčistila jednu, přesunula se o číslo dál. Nakonec jsme ji se sousedem odchytili a vypustili u lesa. Myslím, že už jsem o tom tady psal. Granule by mohli spíš baštit ježci (všežravci) a baští dokonce i užovky, tak bacha.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Barbuucha447

No užovka a granule…to nevím, ale i u nás se na zahradě usadil kdysy nějakÿ had(nevím přesně co to bylo, byla jsem tehdy v pubertě), ale vím, že jsme tam v rybníčku chovali rybky a všechny nám zmizely takže ano, užovka za ty rybičky nejspíš může