Shoehardt

Je možné, že se háže flinta do žita pro výstrahu praseti v žitě?

pozn.: Otázka je pouze hříčkou. Pravý význam znám 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Vyycházím významu známých úsloví.

Myslím si, že když je prase v žitě a někdo hodí flintu do žita , rezignoval. a spráskl ruce nad tou spouští v obilí.

Takže zbývá , buď počkat, až se prase žita nabaží, nebo použít jiný způsob než hodit flintu do žita.

Jak se má prase v žitě, je vysvětlené v otázce a v odpovědi.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-z-ceho-asi-vzniklo-rceni-ten-se-ma-jak-prase-v-zite

Další odpovědi
led

Nie, hoď flintu do žita a počkaj s vojnou, až bude po žatve.