autacek

Je možné, že je ve Skotsku taková chudoba, že děvčata nemají ani na vložky?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/skotske-studentky-dostanou-hygienicke-potreby-zdarma-jako-pr/r~2412b5c2­ac3d11e8acf3ac1f6b220e­e8/

Možná kdyby si rodiče odpustili skotskou, zbylo by i na tampony. Ne, toto vážně nepochopím, navíc kolikatina jejich příjmu ty hygienické potřeby jsou, oproti nám?

Jako fakt znáte v ČR někoho, kdo si tam jako náhražku strká staré noviny?

A k odpovědi Led, vždyť hygienické potřeby jsou základní potřeby, proč se proboha něčeho takového zastáváte?

Nejlepší odpověď
led

Zase novinári objavili „Ameriku, tentoraz v Škótsku“. Váš doplnok o alkohole je pomerne necitlivý. Chudoba, tá naozajstná chudoba je aj v Škótsku. Uvedomte si, že sú na svete ľudia, ktorí majú nízke príjmy, že sú radi, keď im ostane na základné potreby. Nie všetci sa majú tak dobre, ako priemerný občan EU. Bola som v Škótsku a videla som aj ľudí, ktorí neholdovali alkoholu, nielen špeciálne „škótskej“. Som rada, že aspoň Škótska vláda (to nie je britský parlament), má rozum a chce pomôcť svojim nízkopríjmovým spoluobčanom aj v tomto smere. Ale nechoďme až do Škotska, skúsme sa pozrieť aj doma, naozaj sa majú všetci tak dobre, že majú aj na základné zdravotné a hygienické potreby? Alebo sú to len ľudia holdujúci pivu a tuzemáku?

Další odpovědi
Drap

Osobně si myslím, že i podobné případy jsou i u nás. Jsou rodiny které si nemohou dovolit zaplatit dětem jedno školní jídlo za den, tak lze předpokládat že nemá ani na základní hygienické potřeby. Nikdo se s takovými věcmi nechlubí.

Muffz

Je chudoba a chudoba. Za některou si lidi můžou sami (drogy, lenost), za některé můžou třeba špatná rozhodnutí (matky samoživitelky, úrazy s celoživotními následky). Sám znám pár samoživitelek, které mají problém vyžít s tou almužnou u nás v ČR. Před pár lety jsem byl v Irsku, kde se taky paní stěžovala, že vyžijí tak tak, proto pronajímají i část domu. A to byli lidé, kteří byli celý den v práci a domů se chodili jen vyspat.

Pokud ve Skotsku jsou lidé na takové úrovni, že jim pomůže i tohle – v podstatě málo -, tak jsem pro. Samozřejmě kdyby to šlo právě těm, kteří neholdují skotské, aby to nedopadlo jako sociální dávky u nás, které jsou dnes a denně zneužívány víme kým a stát tím přichází o desítky milionů.

ivzez

Máte nějakou představu o chudobě? Setkal jste se s ní někdy nebo
jenom vycházíte z medii omílaných klišé o tom, že na obědy pro děti
či na jiné základní potřeby nemají jenom ti, kdo pijí či kouří?

Ale přiznám se, že mi návrh ohledně hygienických potřeb nepřijde
nejšťastnější. Lepší službu by podle mne udělala antikoncepce, protože
nechtěná těhotenství mají na jednotlivce i na společnost větší dopad.

anonym

V tom s vámi souhlasím. Hygienické a zdravotnické potřeby jsou základní potřeby, které by měl správný rodič zajistit i přes chudobu. Děti by měli být na první místě a až potom alkohol a další věci. Má matka byla samoživitelka a měli jsme to dost těžké, mnohdy jsme ani nevyžili, ale základní potřeby nám vždy zajistila. Vždy jsme chodili slušně oblečení, sestra měla hygienické potřeby vždy i když jsme mnohdy ani na ten toaleták neměli. Stát se o nás nestaral. Ale vždy tyhle věci zajistila i když si měla pujčit peníze. Takže opravdu nevím v čem je u nich problém, protože pro normálně pracující lidi není problém toto koupit, zvláště když to není každodenní potřeba. Pokud opravdu skotové žijí na apokraji takové chudoby, zřejmě si za to můžou sami, protože narozdíl od nás měli to štěstí narodit se v zemi kde jsou výplaty hodně dobré.

Kryšpín

V České republice je asi 200 tisíc samoživitelek, z toho jedna třetina žije hluboko v chudobě a to máme dostatek milionářů a průměrný plat je přes 30 tisíc, ta třetina není barevná, ani menšina

Mc Merkurion

… toaleťák je na každým hajzlu taky zdarma, tak co …

led

Mc Merkurion, ale bez zaplatenia za použitie sa do verejného WC už skoro nikde nedostanete, aj v Škótsku

Mc Merkurion

… ve všech obchodních centrech je zdarma … a to je dneska pomalu na každý vsi, takovej Kauf, nebo Tesco je klasika a maj wc …

led

autacek, nikde som netvrdila o novinách miesto tampónov
Zastávam sa tých, čo za svoju situáciu nemôžu. Nie každý má zázemie z čias socializmu, ktoré dnes využíva v rannom kapitalizme Českej republiky!

autacek

Díval jsem se na ceny tampónů v Anglii, vychází od 4–12 pencí za kus, když to porovnáte, jakým výdajem vůči příjmům jsou tyto hygienické pomůcky pro české ženy, tak by mne fackovala hanba, rozdávat toto plošně ve školách zdarma s tvrzením, že si je nemůže někdo koupit, minimálně i z dávek sociální podpory, které jsou v Anglii též štědřejší.

led

ivzez, antikoncepcia to súhlasím, ale o tom novinári mlčia (zámerne?), aby dali vyniknúť práve tej druhej stránke. Okrem toho v Škotsku so sídlom v Edinburgu, ktorý má rozdielné náboženské a politické názory od vládnúceho Anglicka s Londýnom s jeho anglikánskou vierou a to si treba uvedomiť, stále vládne katolicizmus a jeho náuka.