Kelt

Je možné, že by v jednom pokoji přestaly platit základní geometrické zákony a axiomy?

Jistě znáte základní axiom geometrie: rovnoběžné přímky se protínají v nekonečnu. V pokoji u steny mám dřevěnou skříň na knihy a pod a je v rohu. Boční stěna skříně je rovnoběžné s jednou stěnou,l ale trubici s vysavačem na vrchu skříně snadno prostrčím a je zde dostatečný prostor pro manipulaci, ale když směřuji směrem k podlaze, už tolik prostoru nemám. Dole je skříň blíže zdi, než nahoře. Takže, kde je chyba – možná je křivá stěna, nebo skříň či podlaha. Vodováhu zrovna nemám, ale mohu si stáhnout aplikaci. Bydlíme v bytě 30 let a tady si vysávám v pokoji, tak jsem si toho všimnul. Kde by mohla být příčina a jak to zjistím? Děkuji.

Odpovědi
Kepler

To je celkem běžný jev v bytech a nejčastěji bává viníkem křivá podlaha. Bez vodováhy to ovšem nezjistíš. Stěny snad svislé jsou, při výstavbě se to kontroluje. Přesto si to můžeš zkontrolovat alespoň improvizovanou olovnicí. Vlastně si tak můžeš ověřit i křivost podlahy. Zpravidla podlaha klesá směrem od zdi, nábytek je pak nutno něčím podložit a když se ti to podaří trefit, i skříň by pak měla stát přesně svisle.

Drap

Buď neni kolmá zeď, nebo skříň nestojí kolmo k podlaze. Vezmi olovnici a snadno změříš kde je problém.

Dochy

Na průmce jsme měli nové (řádově pár let) učebny. A říkali jsme si jak je možné, že nám tam dali tak křivé skříně. Tak ne, křivá byla opravdu zeď, na cca metr osmdesát výšky to dělalo snad 8 cm. Možná jak píší kolegové, podlaha – ale myslím že takové křivosti bychom si všimli i při běžné chůzi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.