xiperio

Je možné zahraniční platbu provést okamžitě?

Tak jak to funguje u většiny tuzemských bank.
prostě zadám platbu např. banka v Austrálii a peníze se na účet příjemce připíšou obratem.
Samozřejmě musí ty platby i přijímací banka podporovat.
Jen by mne zajímalo ,jestli to jde a kolik to stojí (poplatek)

Odpovědi
mosoj

Zadám platbu do Číny a platba proběhne okamžitě. Zaúčtování sle nějakou ( ne dlouhou) dobu trvá.

Pepa25

Jako bankovní platbu to není možné (pouze v rámci eurozóny je harmonizovaný systém TARGET2, zbytek světa má svoje sytémy, které jsou propojeny jen přes SWIFT). Lze to pomocí jiných mezinárodních systémů typu Paypal nebo pomocí karet.