gejzír

Je možné vyslýchat 14leté dítě jako svědka trestného činu bez vědomí rodičů, pokud se mu poškozená pouze svěřila?

Dcera byla ve 14 letech vyslýchána jako svědek údajného znásilnění bez mého vědomí, je to možné? Ten trestný čin vůbec neviděla, neslyšela, ani toho kluka nezná, jenom poškozená se jí svěřila a nevím, proč ji uvedla jako svědka. Ted je dceři 16 a je pozvaná k výslechu. Já bych chtěl, aby ten první výslech byl úplně vymazán. Je to možné?

Odpovědi
Drap

Příliš málo informací. Takovouto věc je možné řešit za pomoci zkušeného právníka.

Rakira

ano

led

Vypočutie neplnoletého svedka je vedené ako informatívne, tým skôr, že išlo len o informáciu typu „z počutia“.
Neudávate nič o spôsobe vypočutia, čím aj vaša otázka je typu „z počutia“

led

vaše dieťa nebolo vypočuté ako svedok trestného činu, ale ako človek ktorý môže doplniť obraz tohto činu na základe priamej informácie od poškodenej.