Je možné studovat jiný obor v magisterském studiu, než který jsem studovala v bakalářském?

Momentálně studuji třetím rokem bakalářské studium Dějin umění na vysoké škole a zanedlouho budu končit. Ráda bych pokračovala v magisterském studiu, ale rozhodně nechci ten samý obor. Je možné ukončit bakalářské studium na jedné vysoké škole a přihlásit se k magisterskému studiu jiného oboru na jiné škole? Příp. musí být zvolený obor alespoň ze samé oblasti (historie, kultura, umění…)? Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Můžete; ze stejného oboru být ani nemusí. Jen budete muset nejspíš složit nové přijímačky.

Další odpovědi
Sindy

Můžete přejít na jakýkoli chcete, ale dobře si rozmyslete jak moc se dané osonovy liší od těch, které jste měla. Také jsem změnila obor, avšak stále pod ekonomii (a i tak mě to stálo načítání hromady knih, abych získala znalosti, kteří měli ostatní z bakalářského stupně) a mohu říci, že lidi, kteří přešli z jiných oboru(např.hu­máních) měli dost velké problémy…