Je možné si na pohřbu zatancovat s vdovou?

Nejlepší odpověď
annas

Znám jako „chyták“ . – zatancovat se svou vdovou. Nikoliv, protože manžel leží v rrakvi. .

Jinak někdo jiný, kromě manžela, si s vdovou může zatancovat, ale u nás to není určitě etické. Třeba v Ghaně, Venezuele atd. ano

Další odpovědi
Drap

Za jistých okolností ano. Občas někdo pořádá smuteční hostinu i s kapelou

ivzez

Míníte v pobřební síni krematoria
nebo na hřbitově na hrobě zesnulého?

anonym

No tancovat na pohřbu by mě teda vážně nenapadlo a už vůbec ne s vdovou. Pohřeb je smuteční událost a tančit tango určitě není příhodné. Zvláště když jste nezmínil kde, jako tančit v kostele či krematoriu? Ani na pohřební oslavě to není vhodné a tanec jsem nikdy na žádném pohřbu neviděl. Vždyt ani vdova a nikdo z přítomných by na to neměli náladu a vypadalo by to hloupě. Na pohřbu se má projevovat úcta k zemřelému a i když jste dotyčného neměl tak se aspon tvářit smutně. Nevím ale není to moc etické v naší kultuře, něco jiné by samozřejmě bylo kdyby si to mrtvý přál a zanechal v závěti jak má jeho pohřeb vypadat.