Galax

Je možné se dostat na gymnázium s průměrem 1,6?

Zdravím, mam průměr vysvědčení 1,6… chtěl bych na gymnázium..... ale nevím jestli se tam dostanu… chtěl bych se zeptat jestli už se započítává vysvědčení i z poloviny 8čky? nebo jen z konce osmičky a z poloviny devítky ? Děkuji…

Nejlepší odpověď
Ella

z osmičky a prvního pololetí devítky. Jasně, že se tam můžeš dostat – stačí zvládnout přímačky.

Další odpovědi
WeeBear

Záleží, jaký u vás bude zájem, každopádně to vidím na odvolání.

K tomu od letošního roku jsou všude přijímací zkoušky, které by měly mít váhu k přijetí 50%, pokud škola nestanoví jinak, tudíž pokud je zvládneš dobře, tak můžeš předčit i lidi s lepším průměrem.

Hodně štěstí! 🙂

A jak už psala Ella – píšou se známky z ceého 8. ročníku + 1.pololetí devátého.

venkovan

Mladý kluk a neví jak se dostane na gymnázium.
Naprosto normálně a na průměr se nemusíš ohlížet. To co zde uvedu bylo schůdné i pro Lojzu co vyšel ze sedmé třídy a na gympl se bez problémů dostal
Takže buď k němu tě někdo doveze a normálně do něj vstoupíš dveřmi (tedy když je oficiálně otevřeno), nebo prostřednictvím hromadné dopravy a kousek od zastávky dojít. A jsou i jiné alternativy.