Psychotic

Je možné přežít průstřel plíce nebo střev bez lékařské pomoci?

Doplňuji:
Spíše řekněme bez chirurgického zákroku.

Odpovědi
Conchus

Možné je všechno. Žádná pravděpodobnost není nulová.

Reezo

No vezmu li v potaz, že je opravdu velké množství zbraní a munice, tak by neměl nikdo přežít postřelení nebo průstřel bez ošetření. Postřelený by buďto vykrvácel, nebo by zemřel na infekci. Pokud by došlo k prostřelení střev, tak by to znamenalo, že mikroflóra a vlastně celý obsah by se dostal do břišní dutiny. Následovala by infekce a smrt. Pokud by prostřelili třeba žalůdek, tak je to taky velice vážné a není možné to ustát bez pomoci… Takové zranění je neslučitelné se životem.

Zase větši pravděpodobnost přežití, je dostat to do končetiny, v břiše je moc důležitých věcí.

bolak

Já myslim že u tý plíce jo, průstřely jsou většinou smrtelný ze 3 důvodů, 1) kulka zasáhne tepnu a pacient vykrvácí, 2) kulka nebo hlaveň nebyla sterilní a při vniku vznikne infekce se kterou si tělo neporadí a následně sepse a smrt 3) kulka zasáhne nezbytně důležitej orgán (mozek, srdce). Z toho podle mě vyplývá že pokud kulka proletí jednou z plic a vyletí ven z těla, tělo by si s tím mohlo poradit. U toho střeva je trochu problém, zaprvý střevo je jen jedno takže ho nemá co nahradit, za druhý by muselo bejt prázdný aby se obsah nevykotil do břišní dutiny, a za třetí i kdyby tohle všechno prošlo, tak ve střevě se zpracovávaj živiny a zkus nežrat dýl jak 4 hodiny, to prostě nejde…