kosticzech

Je možné překonat rychlost světla?

Pokud by se prokázalo, že něco přeci jen rychlejší je, absolutně by to nabouralo všechny současné teorie o fungování vesmíru a stvořilo paradoxy, které jsou zdánlivě nevysvětlitelné.

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle Einsteinových teorií, které zatím nikdo nevyvrátil, to možné není. K této rychlosti se dá jen teoreticky neomezeně přiblížit. Matematika připouští, že by to bylo možné i z druhé strany – nadsvětelných rychlostí. Překročit ale ne.

Další odpovědi
hapiky

Tachyony jsou sice pomyslné částice, ale jejich existenci vědci připouští. Ty jsou ale opačného „ražení“, čím víc energie mají, tím víc se jejich rychlost snižuje k rychlosti světla. Je otázkou, pokud by existoval, jak jej „polapit“ co by důkaz.

Edison

Podle mě ano. I když se říká, že to nejde. No… já si myslím, že to je předsudek.

Lukas27

Samozřejmě že matematicky to jde ale je problém, že cokoliv by překročilo rychlost světla, by se vystavilo takové energii, že by to ten dotyčný předmět okamžitě spálilo. Žádný materiál ani zařízení na naší planetě se nedokáže vystavit nebo absorbovat takové množství energie.

Arne1

Podle toho co zná oficielní POZEMSKÁ věda to možné není. Ale i ta připouští, že by ve vesmíru mohly existovat nějaké !zkratky", kterými by se dalo světlo jako by předehnat. Ale pokud vím, tak jsou to jen hypotézy.

hapiky

Arne: Zkratky by měli existovat, ale to s rychlosti světla nemá nic společného.
O překonání rychlosti světla vůbec nejde.