HDMI

Je možné podat trestní oznámení na městské policii?

Pokud se stane trestný čin v obci, ale vím že pachatel z obce nepochází a navíc jde skutečně o trestný čin a ne jen o přestupek, stačí podat trestní oznámení na městské policii nebo musím jet na obvodní oddělení státní policie? Vím že jde podat i přes internet, ale co když chce podavatel upřednostnit osobní podání? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Edison

Ne.

Orgány činné v trestním řízení jsou Policie České republiky, státní zastupitelství a soud.

Další odpovědi
Kepler

Nemusíš jezdit na oddělení, stačí zatelefonovat. Městská i státní policie musí reagovat na každý podnět a taky to dělá. Nemusíš ani dávat trestní oznámení, pouze trvat na tom, aby to policie řešila. Pokud budeš schopen dodat důkazy, bude to řešit buď přestupková komise příslušného MěÚ, nebo se to postoupí dál k trestnímu řízení. Elektronická komunikace je samozřejmě možná taky, ale podmínkou je, abys měl elektronický podpis. Jinak se musí komunikovat písemně přes podatelnu a proti potvrzení o převzetí dopisu.

Kryšpín

Není trestný čin, jako trestný čin