jane

Jaké jsou důvody k odvozu na záchytnou stanici?

Můj 20letý syn byl odvezen na záchytku po té, co v restauraci odmítl zaplatit útratu svých spolustolovníků, kteří odešli bez zaplacení. Ničím se neprovinil (kromě toho, že vypil asi 3 piva) a proto se domníval,že jeho pobyt na záchytce byl neoprávněný a tak pobyt odmítl zaplatit (asi 3ooo Kč) . Tam však dostal od městské policie „nakládačku“ a byl donucen podepsat směnku na úhradu pobytu. Potom šel podat trestní oznámení. Jaké má podle vás šance?
Doplňuji:
Pro www: podle této odpovědi tedy stačí policii aby zajela do jakékoli hospody a všechny odtud převezla na záchytku, protože dechová zkouška prokáže alkohol v krvi? A psala jsem, že měl syn asi 3 piva. A nevím k čemu je mi odpověď s odkazem na „net“ – to bych sem asi otázku nevkládala.
Pro Sida: díky, tato odpověď mě aspoň trochu uklidnila.

Nejlepší odpověď
Syd

Šance má, protože trestný čin byl očividně spáchán. Směnka je neplatná. Otázkou pouze je, jestli bude mít někdo tu vůli něco řešit a ne to spíš smést se stolu. Problém je, že to bude asi slovo proti slovu. Měl by se pokusit sehnat co nejvíc svědků a taky je víc než vhodná zpráva od lékaře z vyšetření – takže jestli syn nevyhledal lékaře, že to nebylo tak vážný (jenom pár modřin), tak ať to urychleně udělá, protože modřiny se zahojej a co on potom bude dokazovat. Aspoň má „štěstí“, že aktéry byla městská policie, protože kdyby to byla státní, tak to by se kolegové policajti ještě víc kryli a šance na úspěch by byla takřka mizivá.

Další odpovědi
iceT

Vyšetření, pobyt na PZS
Osoba, která se požitím alkoholu nebo jiných návykových látek uvedla do stavu, v němž bezprostředně ohrožuje sebe nebo jiné osoby, veřejný pořádek nebo majetek je povinna podrobit se odbornému vyšetření, včetně odběru biologického materiálu. To se týká také osoby, u které je důvodné podezření, že přivodila jinému újmu na zdraví v souvislosti s požitím alkoholického nápoje nebo užitím jiné návykové látky.

http://www.zzsjck­.cz/cinnost/pro­tialkoholni-zachytna-stanice/uvod/

Takže důvodem na vzetí na záchytku je chování a ne to,že nezaplatil účet.Taky bych za nikoho nic nezaplatila.Bych to viděla tak,že postižený spíš vybuřoval ohledně účtu a tak se s ním nikdo nemazlil a zavolal záchytku…

www

Důvody pro odvoz na zachytku není chování (zaplacení nebo nezaplacení), ale dechová zkouška.
Možná syn neřekl doma pravdu. Více prozradí net.
Doplňuji:
Možná nechceš rozumět ☹. Samozřejmě, nějaká výtržnost, následná dechová zkouška s pozitivním výsledkem a pak teprve záchytka !
Zkrátka synova verze jak se tam dostal mně nesedí, asi to bylo trochu jinak.
Názor.

Michal Kole

Směnka je dost divná. Tu většinou používají „chytří podnikatelé“.

Lepší bude se obrátit na nějakou občanskou právní poradnu www.obcanskepo­radny.cz

terry

Pro tyto, i jiné případy není ke škodš si platit pojištění DAS.

http://www.das.cz/

Syd

Ad www – „Důvody pro odvoz na zachytku není chování (zaplacení nebo nezaplacení), ale dechová zkouška.“

Právě naopak, důvodem je a musí být chování! Když je někdo pijan a má já nevim 1 promile furt v krvi a chová se uplně normálně, neohrožuje sebe ani nikoho jinýho, a přesto ho násilím odvezou na záchytku, je to protizákonné chování a bezdůvodné zasahování do osobní svobody!
To by mohli měšťáci rovnou chodit po barech a dávat lidem dejchnout a potom je hromadně svážet na záchytky. Nehledě na to, že nemaj žádný právo takovouhle zkoušku dělat, pokud nejde o mladistvýho.