ostricker

Je možné odřídit cestu autem z Říma do Prahy za jeden den?

Nejlepší odpověď
anonym

Jde to,co by ne ? A zpátky možná v rakvi.Na jeden zátah bez střídání bych to neriskovala…:D

Další odpovědi
venkovan

Je. Ale je to o život.
Zejména pro málo vyježděné řidiče.
Teoreticky je to okolo 13 hodin nepřerušované jízdy. Takže za 18 hodin s přestávkami, ale bez kolon apod. Je pravda, že jsem podobné jízdy kdysi dělal – prakticky přes dvacet hodin za volantem s výjimečnou přestávkou. Ale měl jsem štěstí, že se nic nestalo. A potom zpravidla druhý den stejně nestál za nic (ale nebyl to osobák svoje sehrál i hluk, otřesy, velmi pomalá jízda apod.). Takže dneska spacák sebou a dát si klidně někde šlofíka aby tělo bylo v pohodě. Únava z jízdy je nenápadná, provoz na silnicích silný.

anonym

Je to brnkačka, jel jsem to. Koleso, Tobě řidičák nedají, neboj. Tak nekrafej.

honza19hk

pokud nepojedeš s V3Skou tak proč ne.Ale lepší si je dát pauzu než se zmrzačit když usneš za volantem.nebo se za volantem střídat.

Ella

pokud se budete v řízení střídat, tak bez problému… pokud to chcete dát sám, tak je to o život… člověku se už po pár hodinách jízdy v kuse klíží oči, natož po více než 13, jak psal kolega…

hanulka11

Je dobré si říct- dovolená mi vlastně začíná výjezdem z domova . Proč se tedy hnát hned do cíle? Je dobré si užít tu cestu- zastavit si v místech ,kam by ses normálně nepodíval. Poznat nové krásy , třeba si dáchnout nebo i přespat do druhého dne i v soukromí či motorestu -po cestě se ti toho nabídne nepřeberně a za dobrou cenu . Únava přichází plíživě,ani to nepostřehneš – řekneš si těch 100 kilásků do cíle …to zvládnu jako fík…ale právě před cílem bývá nejvíce nehod.
Naplánuj si v klidu trasu a měj prima dovolenou bez nehod a nerváků.

Michal Kole

Podle map od Google http://goo.gl/map­s/jOiDh to trvá 12 hodin je to dost riskantní

Každou hodinu by si člověk měl 15 minut odpočinout.

12 čtvrt hodinových přestávek jsou 3 hodiny to je už 15 hodin na cestě.

Lepší je si cestu rozvrhnout do více dnů a během přestávek se podívat po místě, kde odpočíváte, zajít třeba do muzea.

Třeba jsou v zahraničí muzea plavání, kde historičky ukazují jak se plavalo v minulosti 🙂