luciano

Je možné obnovit data z externího disku?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Někdy ano, někdy ne. Záleží na typu poškození.

Další odpovědi
led

Pokiaľ nie sú prepísané, alebo nie je disk poškodený, pomocou špecializovaných programov je možné data obnoviť (aj tie čiastočne poškodené, tu záleží od miery poškodenia)

Vymazaním – delete – sa súbory neodstraňujú, len vložením znaku zneviditeľňujú, takže naďalej ostávajú na disku. až ich prepísaním tj.zaplnením priestoru adresy na disku, kde sa nachádzajú zanikajú a na ich miesto prichádzajú nové data, alebo pomocou viacnásobného formátovania disku sa odstraňujú (tzv.rýchle formátovanie je neúčinné voči zvedavcom typu hacker), prípadne pomocou programu na skartovanie dát, tj.viacnásobné prepísanie daných adries.