bolak

Je možné nechat si z lékárny v jiném městě poslat lék poštou?

Nejlepší odpověď
annas

Potřebovala jsem jeden lék, ale zjistila, že každá lékárna nemá zásilkovou službu. Nakonec jsem uspěla v Brně.

Další odpovědi
Pájo

Není možné si nechat poslat z lékárny domů registrovaný lék poštou!
U potravinových doplňků a dalšího zboží prodávaného v lékárnách to možné je.
Doplňuji:
Myslím tím, že nelze poštou zasílat (reg.) léčiva vydávaná pouze na lékařský předpis.

bolak

annas: a platí se za to něco?

bolak

Tudle tu totiž někdo psal, že v některejch lékárnách nemusí člověk platit za recept a taky doplatky se dost různěj, tak jestli by to nebylo výhodnější najít si na internetu tu nejlepnější lékárnu a nechat si to posílat od nich.

Vím že doktor posílá recept do jinýho města zadarmo, ale jak je to s dodejem léků.. přece jenom papír se dá poslat v obálce.

annas

Tys teď upřesnil. Já léky kupovala, takže jak je to s receptem, nevím. To by mohl vědět Pájo, ten pracuje v lékárně. Od určité částky se poštovné neplatilo. Jinak šlo zaplatit dobírkou nebo poukázat na účet. Ale mělo by to fungovat stejně.

Pájo

Registrovaný lék na recept nelze poslat poštou (odporuje to legislativě a hlavně správné lékárenské praxi). Přepravovat a distribuovat je může jen k tomu oprávněné firmy. Není pravdou, že se v některých lékárnách nevybírá poplatek za recept. V současné době to všem lékárnám ukládá zákon. Kdo by poplatek nevybíral, dopouštěl by se nezákonné činnosti… Některé lékárny (Dr.Max) to říkají, ale ve skutečnosti si poplatek vyberou… je to trik.
Něco jiného jsou potravní doplňky.

bolak

No nevim nevim, minulej tejden sem odevzdal v jedné lékárně 2 recepty a platil jsem jen 30Kč, což byl jen doplatek na jeden lék, takže to asi hoax nebude :)

Pájo

Nejde o žádný hoax! S tím jdi někam, ode mne je to naprosto seriózní informace. Jde o zákon. Pokud jsi měl na obou receptech registrovaná léčiva, za každý recept jsi měl zaplatit 30,– Kč.
Ono existuje řada způsobů, jak ti tvrdit, že poplatek neplatíš a přitom tě o těch 30,– Kč přesto připravit „dražším“ lékem. Já to považuju za neetické, ale i do lékáren (hl. těch řetězcových) vtrhnula těžká komerce a nezdravotnický management. Dříve byla lékárna zdravotnickým zařízením, teď je to mnohdy kšeft jako všude jinde, jen s trochu delikátnějším zbožím, které zatím nemůže prodávat kde kdo třeba na benzínových pumpách… Když ti někdo tvrdí, že si od tebe nebere poplatek a stejně mu ho zaplatíš zamaskovaný v ceně přípravků, je prostě sviňárna. Klidně si libuj, jak šetříš, ale já bych tyhle švindly na hraně zákona nepodporoval. Je to na tobě.

bolak

Né tak jsem neplatil, díval jsem se na internet a doplatek byl u léku 30,4 Kč a u druhýho 0Kč. Měl jsem 2 léky (2 recepty) a platil jsem jen těch 30Kč, což byl jak už jsem psal poplatek za lék, takže to skutečně žádnej švindl nebyl, ale stalo se mi to prvně.

Pájo

Ještě je jedna možnost.
Standardně se platí regulační poplatek 30 Kč za výdej na základě receptu, na kterém je alespoň jeden přípravek hrazený ze zdravotního pojištění.

Pokud na receptu je předepsán např. jen jeden lék, který zdravotní pojišťovna ani z části nehradí, nevybírá se za tento recept ani 30 Kč (tedy regulační poplatek).

Pájo

Takže to mohlo být tak v pořádku…

bolak

Tím to nebylo, je to tak jak jsem psal, pojišťovna lék hradila, doplatek byl 30,4 Kč, ale napadla mě ještě jedna věc, já mám u tý lékárny něco jako věrnostní kartu, tak není možný že to fuguje jako v obchodďáku, ale místo toho aby ti za nasbíraný body nabídli pánvičku s ulomeným držadlem, tak ti proplatěj recept?

Pájo

Klidně to tak můžou páchat… U těch karet bývá ale většinou přepočet z utracených Kč na věrnostní body (jako v obchoďáku). Např. za každých utracených 8 Kč je jeden věrnostní bod. Většinou u věcí z volného prodeje ti pak dají podle bodů slevu (použijí body). Hlídá to lékárenský software, který expedujícího lékárníka při výdeji upozorní, že je možné dát na konkrétní výrobek slevu. Při dostatku nasbíraných bodů tak můžeš dostat výrobek za 1 Kč…