Themeansar

Je možné nahradit demokratický kapitalismus něčím co je evolučně vyspělejší?

Evoluční proces neustále nahrazuje staré za nové, chybné za správné, nehodnotné za hodnotné atd. logicky časem dojde řada i na demokratický kapitalismus otázkou je už jenom to co nahradí demokratický kapitalismus?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jiná odpověď

K tomu NEVYHNUTELNĚ dojde. Jen doufám, že TENTOKRÁT to bude POŘÁDNĚ KRVAVÉ (žádný samet!) a pouliční stožáry se budou prohýbat a hroutit pod zátěží havloidů a jiných nepotřebných darmožroutů! 🙂

Protože jsem pamětník, tak mi přijde doslova SIGNIFIKANTNÍ odpověď Pepy25. Cituji: „…blábláblá je nejvyspělejší poslední stadium vývoje blábláblá…“. 😮

Já jsem se totiž ve škole ještě povinně učil Leninovu tezi o tom, že „imperialismus je posledním a nejvyšším stádiem kapitaslismu“. 😁 😁 😁

Jak vidíš, tak dokonce ani ta pitomá rétorika se v zásadě NEZMĚNILA, což dokonale VŠE vysvětluje. 😉 😁 😁

Další odpovědi
Disraeli

Jiná odpověď

Prvně, co je to demokratický kapitalismus? Další nějaká nesmyslná blbost, jako stejná, když se věří, že republika je totéž co demokracie/de­mokratismus nebo že demokracie je to jediné správné, zákonadbalé, že jako jediné představuje svobodu (a rovnost atd), vládu práva aj. Bereš to, jakože se kapitalismus váže výhradně k demokracii? To je samozřejmě nesmysl.
A co máš pořád s tou evolucí? Nechej evoluci přírodě, biologii a spol a nemíchej ji do společnských/hu­manitních věd v otázce práva, ekonomie a politiky. Zde samozřejmě taky probíhá vývoj atd., ale neustále na to používat pojem evoluce je dost divné.
Evoluce práva? Evoluce ekonomického systému? Evoluce státu? Ale kámo… na to existují jiná označení.

Ekonomickému systému a hlavně kapitalismu je celkem buřt (do jisté míry) jaké státní zřízení má ten stát, jaká je tam forma vlády atd. Kapitalismus může mít několik podob a s demokracií MŮŽE souviset, ale kapitalismus je prostě jen kapitalismus bez toho tvého „demokratický“.
Jistě by to samozřejmě možné bylo, ale to bychom se museli pouštět do problematiky, co vše je nebo není kapitalismus a co představuje… abychom mohli říct je nebo by mohlo být lepší, než kapitalismus.

Filip84

Jiná odpověď

Evoluce je domněnka.
Evoluční proces je domněnka.
Chybné je relativní, eo ipso, domněnka.
Správné je relativní, eo ipso, domněnka.
Hodnotné, ze společenského hlediska, je subjektivní a relativní, tedy, domněnka.
Demokracie je široký pojem, který jsi nevymezil.
Kapitalismus je široký pojem, který jsi nevymezil.

Tak o čem se chceš bavit? Ničemu nerozumíš, žiješ v říši svých domněnek a nejsi ani s to vymezit, co chceš vlastně říci, a co chceš vlastně podrobit argumentačnímu přetřesu.

Tyto výplody Tvého chorého mozku a nedostatečného intellektu nemá smysl podrobovat argumentačnímu přetřesu, kde nic není, ani exekutor nebere. 🙄

Ametyst

Jiná odpověď

Naopak se vracíme k tomu, co nikdy nefungovalo: k socialismu. Tj. přerozdělování, dotace, (tomu dali, tomu ne). Volný trh nabídky a poptávky zmizel, a vše je přeregulované a zaplavené zákony a směrnicemi tak, aby se v tom nikdo nevyznal. Transparentnost totiž není v korupčním prostředí žádoucí. Čím víc stát přerozděluje, tím víc lidí je na státu závislých: to je znak totality.

Roman71

Jiná odpověď

Pokud nahadíte jeden lidský vládní režim kterýmkoliv jiným, po čase zjistíte, že to zase není ono. Lidské vlády nejsou dokonalé a ani výsledky za tisíce let lidské existence pro mnohé nejsou dostatečným důkazem.

Je jen jedna vláda, která je dokonalá, ale tu nečekejte od lidí.. („..ať přijde Tvé Království!“ – Ježíšova slova)

Pepa25

Jiná odpověď

Liberální demokracie je nejvyspělejší poslední stadium vývoje lidské společnosti, které se postupně prosazuje na celém světě. Všechny formy tyranie (včetně fašismu, komunismu atd.) byly jen dočasné.

da ny

Jiná odpověď

Že to chce „změnu“, hlásal už Jan Pavel II.( Karol Józef Wojtyła).
Byl to strašák…
Zatím kapitalismus „posílil“, upevnil své globální pozice. Z nitek jsou špagáty.
Momentálně to není možné, je to možná hudba budoucnosti.

Filip84

Pepa: To je 👌, jak noha, jak dvě nohy! 🙄🙃😂😂😂

Nemůže být, ani liberální, ani demokracie, ani liberální demokracie „nejvyspělejší poslední stadium vývoje lidské společnosti“.

Nemůže, protože:

  1. stojí na systému. Každý systém je znakem nepoctivosti a není, nikdy nebyl a nikdy nebude problém vytvořit systém, který půjde dokonale obejít v rámci toho systému. Otázkou pouze je, jestli ti, co vytvářeli systém, dělali opravdu to nejlepší, co mohli, aby zabránili jeho zneužití či obcházení, a nebo jestli vytvořili systém, aby formálně „něco“ bylo, protože lidi mají rádi, když se „něco“ dělá, systém je „něco“, tedy se „něco“ dělá: systém. Já se obávám, že B ist Richtig, poněvadž ne, opravdu není, problém v tom našem systému, aby Pepa Franta, co má firmu na stavění basenů „věděl“, jakou cenu má nabídnout do výběrového řízení, aby byl „vybrán“, a ne, opravdu není, problém, aby se do výběrového řízení na stavitele basenu nepřihlásila jiná firma, než Pepa Franta. To je pro „strejčky“ to nejmenší! 👌😎
  2. stojí na penězích. Támhle Křováci vědí, co je potřeba dělat, dnes, zejtra, pozejtří: ty půjdeš najít vodní kořen, ty nasbíráš byliny na výrobu jedu na otrávení šipek, abychom mohli picnout gazelu, měli jsme maso a fakani kůži na klády přikrytí, ty půjdeš natrhat liány a opravíš tady tu „střechu“ na chatrči, protože starej cejtí, že tak za 3 – 13 dnů přijde vítr a možná i deště. Fajn, práce rozdělena, každý ví, co má dělat, a tak jde, a v míru obstarává své denní povinnosti. No, ano, Křováci ano. Takoví Sentinelci pravděpodobně taky vědí, aniž by o tom museli vést sáhodlouhé debaty. Sentinelci a Křováci jistě, my ne, protože průměrný Jeník Volitel stěží může rozumět tomu, co potřebuje vysoká pec č. 8 Třineckých železáren, no a pokud ausgerechnet Jeník Volitel fakt jako ví, co potřebuje vysoká pec č. 8 Třineckých železáren, tak zase neví, co potřebuje JIPka nemocnice Královské Vinohrady. Ani takový Toník Volený, kterého Jeník Volitel volí, to neví. Neví, on jenom žvaní a Jeník Volitel chce Toníkovi Volenému věřit, a tak ho volí. Formálně klidně může kandidovat za voleného takový Zděnda Nevolitelný z Myších Břichů, gmina Kundí Pysky, okres Vyšné Vlkodlaky, akorát že I. ho musí na tu kandidátku umístit nějaká strana a II. ta strana musí být vidět. Takže, aby mohl být Zděnda Nevolitelný alespoň reálně volen, musí si Zděnda Nevolitelný založit partaj, a aby si Zděnda Nevolitelný mohl založit partaj, potřebuje prachy. Jasně, na to samotné partaje založení těch prachů až tak velice nepotřebuje tuze velmi, nicméně aby ta partaj byla vidět, tak nato těch prachů potřebuje sakra, kurwa a hodně tuze velmi! Takže, v konečném důsledku, budou kandidovat ty strany, které mají prachy, poněvadž pouze a jen ty strany budou vidět v televisi, na fuckbooku, budou o nich psát Noviny, soudruh Seznam, Mladý Svět, Starý Svět, Mrtvý Svět, Rudé Právo, Ruské Právo, Zelené Právo atp., no a protože většina lidí byla je a asi ještě minimálně dlouho (ne-li na věky věků, amen) je stádových, bude si většina vysoce vážených volitelů vybírat z vysoce vážených kandidátů podle výše zmíněných, a podobných, „kvalitních“ „zdrojů“. Takže, ta Tvá – slavná a vyhlášená – liberální demokracie je, v konečném důsledku, tak jako in praxis, non multa, sed multum, prachsprostá oligarchie mafiánských bonzů, protože bohatě postačí pustit nějaký ten „chlup“, vhodného „typa“ lehce najdeš, Don Pedro con una pistola e bolsa de cemento ho navštíví, ukáže mu Foto, jak vypadá $10,000,000.00 v ho­tovosti na hromádce v neoznačených bankocedulích po $100.00, jak vypadá „turistický“ *************** hotel na Bahamách, no a potom mu ukáže, jakou má novou pistoli, krásnou, s ručně vyřezávanými střenkami, ukáže mu Foto, jaké tři pilíře s kravatou betonoval včera a předevčírem, katalog protetiky dolních a horních končetin a Foto jeho dětí, a přitom – zázrakem, tak jako samovolně – „typ“ pochopí ty zásady korporátně-kapitalistického spolunažívania a připraví program, ve kterém vysoce váženým volitelům slíbí dobytek, v neděli maso, dostatek vláhy, pšeničné klasy, jak černošské klády a věčný mír. No a vysoce vážení volitelé půjdou a hodí „typovi“ a jeho bandě lístek do urny. A samozřejmě, že nebude ani dobytek, ani v neděli maso, déšť si bude pršet, jak se mu chce – hajzl jeden!, pšeničné klasy nebudou žádné, protože se dávno pěstuje na polích řepka na biomasu, no a mír nebyl, není a nebude, to je utopie. Ale však to nevadí, cca 1/2 roku před volbami začne saisona lezení voličům do zadnice, no tak stovka volitelů bude mít v neděli maso, ale mediálně se to „vykomunikuje“, aby to vypadalo, že jich je alespoň 100,000, a když nás budete volit zase, tak po příštích volbách už to půjde k 1,000,000! A deset vylosovaných volitelů obdrží i ten dobytek, ale se to „vykomunikuje“, že ten dobytek obdrželo 10,000 volitelů, no a když nás budete volit, tak příště váš bude 100,000! A jo, lidi jsou až tak blbí, takže jdou znovu k těm urnám, znovu tam „typovi“ hodí lístek, no a mír dál zůstává s touto krajinou.

Ale jako jasně, pro někoho tohle je „nejvyspělejší poslední stadium vývoje lidské společnosti“. Všichni ostatní to – prostě a jednoduše – nazýváme oligarchií. Protože to oligarchie je! 👌😅

Filip84

Roman: Smyslem společenského uspořádání není, aby to „bylo ono“. A už vůbec ne to, aby to „bylo dokonalé“.

Proč by to mělo být jiné, než reálné, když všecko na světě je reálné? Není důvod, Bohatě postačí, aby to bylo funkční, udržitelné (nikoli jen z ekobioteroris­tického hlediska, to opravdu na mysli nemám) a relativně spravedlivé. Nic víc netřeba, protože ničeho víc beztak nejsme schopni.

Roman71

Právě protože toho lidé nejsou schopni, dokud lidé budou vládnout lidem, nebude to ono.

aliendrone

Roman71>>> S malou výhradou – POKUD k ní dojde. 😉 🙂

Roman71

aliendrone, chápu.

O tom co přijde nepochybuji. Každý den jsme tomu blíž a blíž.
Kdyby lidské vládní systémy nebyly včas ukončeny, nikdo by nepřežil.

Jistě k tomu dojde. Na to se můžeme spolehnout tak, jako na východ slunce.