dust8

Je možné dostat se s letadlem do středu duhy? Jsou tam vidět všechny barvy zároveň?

Je možné skočit padákem a dotknout se jí?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Dudu KECÁ! Na vlastní oči jsem v TV viděl Křemílka s Vochomůrkou, jak si z duhy udělali klouzačku! Nebo to byla víla Amálka? To je fuk, Rumcajs myslím ušil z duhy boty nebo tak něco. A Rákosníček duhu dokonce vypucoval k vyššímu lesku, takže PROČ NE? ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Není to optický klam, ale optický jev. V letadle se k němu ani nepřiblížíš a duhu budeš vidět, dokud budou trvat fyzikální podmínky pro pozorování.

dudu

Duha je pouhý optický klam vznikající rozložením slunečního spektra v kapkách deště. Jeho základními barvami jsou červená, zelená a modrá. Chtít se dostat do středu duhy vyjde nastejno jako snaha sáhnout si na fatu Morganu.

Kepler

alien: to jsi viděl taky jen optický jev. Ti pohádkáři a politici toho nakecají… Proto asi úchylové mají duhovou vlajku.

aliendrone

Kepler>>> Tyo, DOST dobrá dedukce, kam se hrabe Sherlock Holmes a možná i major Jenda Zemanů! JAK TO, že jsem na to s tou vlajkou nepřišel sám? :o ;)