ツOMGGAMERCZE

Je možné cestovat časem?

Sergej Krikalev podle všeho cestoval časem , pokud by byli vytvořeny vesmírné podmínky na zemi a člověk by v těchto podmínkách byl 2× déle , byl by 2× déle v budocnousti než Sergej Krikalev?

Nejlepší odpověď
annas

Opět dotaz, který se opakuje. Jenže to bohužel nikdo neřeší. Stejně tluto otázku i odpovědi najdete na netu.,i v archivu.

viz archiv https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=cestov%C3%A1n%C­3%ADo%20%C4%8Da­sem%20

Cestovat časem se zatím nikomu nikdy nepodařilo, přesto však tato myšlenka vzrušuje lidi už po staletí. Představa šance spatřit na vlastní oči události či osobnosti, které zná člověk jen z historických kronik, podněcuje fantazii umělců. Vědce zase fascinuje otázka, zda by byl takový čin teoreticky možný.

Všechny filmy, které se zabývají cestováním časem, ať už jde o Terminátora, Návrat do budoucnosti, český snímek Zítra vstanu a opařím se čajem nebo o legendární seriál Návštěvníci, se musely po svém vypořádat s otázkou takzvaného časového paradoxu.

Jde o to, že pohyb v čase by představoval řadu problémů protivících se základním pravidlům fungování vesmíru: například když v minulosti zabijete nějakého svého předka, popřípadě zabráníte svým rodičům v setkání, nebudete existovat – ale pokud neexistujete, jak se můžete vracet v čase, abyste udělali to, co jste udělali?

Vědci i snílci si s touto otázkou lámou hlavu už dlouho, loni v září však jeden student fyziky přišel s matematickou teorií, která by ji podle něj mohla vyřešit. Tento student jménem Germain Tobar z Queenslandské univerzity v Austrálii prohlásil, že pracoval na tom, jak „umocnit čísla“, aby se časem dalo cestovat bez vzniku časových paradoxů.

„Klasická dynamika říká, že pokud víte, v jakém stavu se nacházel nějaký systém v určitou dobu, můžete znát i celou jeho historii,“ uvedl Tobar loni v září.

Jeho výpočty ukazují, že časoprostor se může potenciálně přizpůsobit, aby se vyhnul paradoxům. Když si vezmeme jeden aktuální příklad: kdyby se například nějaký cestovatel v čase vydal do minulosti, aby zabránil pozdějšímu rozšíření nemoci (jako je třeba covid-19), pak by v případě úspěchu jeho mise vlastně neměla žádná nemoc, kvůli níž by se musel vracet v čase, aby ji porazil, vůbec vzniknout. Tím by došlo k časovému paradoxu.

více v odkazu
Zdroj: https://www.de­nik.cz/veda-a-technika/fyzik-matematika-cestovani-casem.html

Další odpovědi
WalterBishop

Ne, ale je možné přecházet mezi alternativními realitami. Říkám tomu cesta „na druhou stranu“. Již jsi zažil pocit deja-vu? Je to krátký pohled na druhou stranu. Každé rozhodnutí co děláš je na druhé straně opačné, nebo trochu odlišné. Každé rozhodnutí vytváří novou cestu, nové možnosti. Bohužel na tuto stranu se nemůžeš dostat jen tak, kvůli procesu omezování, který nám tato společnost vytváří. Toto omezování se dá potlačit v útlém dětském věku, látkou cortexyphan, kterou patentuji. Děti pod touto látkou získávají neobyčejné dovednosti a schopnosti, které by díky omezení nikdy nezískaly.

Vysvětleno je to na tomto krátkém videu: https://youtu­.be/jnA-C6DmRSM?t=40

Zdroj: https://youtu­.be/jnA-C6DmRSM?t=40

elkon

Fikce.

Pepa25

Sergej Krikalev necestoval časem, ale vesmírem (měl dokonce šest letů).