Myslíte, že je/bude možné cestovat v čase?

Dnes jsem v dnešních (pátečních) novinách (v Blesku) četla článek, kde se píše, že Vědci poslalii fotony do minulosti, a že cestovt v čase je možné.
Myslíte si že je to pravda? Já osobně tomu moc nerozumím, ale zajímá mě to, ale nedokážu si představit, že by to opravdu bylo možné… A co jsou to ty ,,fonty"?

Nejlepší odpověď
anonym

Nečti Blesk, ale čti učebnice fyziky…
😉
Jestli bude možné „cestovat v čase“ netuším, ale v současnosti to možné není.
A dokud některý z fyziků ´nepřijde´ s óóóóóóhromným objevem, nebudeme o takové možnosti vědět.

Další odpovědi
vertigo

Už se schyluje… 🙂
FOTONY, ne fonty.
http://x.co/4v4Zp
Doplňuji:
Je to jen o úrovni poznání.
Vždyť jak je to dlouho, kdy byl upálen Giordano Bruno?
Cestování časem je v tuto chvíli stejnou magií, jako tehdejší učení G.Bruna, že Země ani Slunce NENÍ středem Vesmíru.

quentos

Určitě to možné je, už vzhledem k tomu, že čas je pouhá iluze založená na pravidelném střídání dne a noci na Zemi. Ve skutečnosti – ani zde, ani nikde jinde ve vesmíru – čas neexistuje.

NikkiHeat

Já si myslím, že to možné není a nikdy nebude. Vše je pouze v úrovni teorie, úvah a možná tak přání. To co vidíme ve filmech kdy cestuje někdo do budoucnosti nebo minulosti nebude nikdy reálné. I kdybychom pouze fantazírovali tak si myslím, že člověk nepůjde zhmotnit a nikdy tak nebude mít možnost někoho informovat, něco měnit nebo využít (snad to není tak velký blábol ))) To by se nám tu už cestovatelé v čase přece procházeli.....

MK44

Podle Einsteinovy teorie by cestování do budoucnosti mělo být možné. Ale jen do budoucnosti, nikoli do minulosti. Musela byste se pohybovat rychlostí blízkou rychlosti světla. Pokud byste měla raketu schopnou takové rychlosti, odletěla byste ze Země a když byste se řekněme za rok vrátila, uplynulo by na Zemi třeba dvě stě let. Na Zemi by už bylo všechno jinak a lidi, které znáte, by už dávno byli na krchově. Má to jednu vadu. Nemohla byste se vrátit zpátky do své doby, domů. To by totiž byla cesta do minulosti a to, jak již řečeno výše, nejde.

Podle jiných, spíš hypothéz než teorií, by mělo jít cestovat i do minulosti. To by ale znamenalo, že běh dějin lze zpětně měnit, opravovat je. Umíte si takový svět představit? A třeba k tomu už dávno dochází. Třeba naši minulost pořád někdo mění. A s každou takovou změnou se mění i naše vzpomínky, takže si žádné „změny“ nejsme vědomi. Je to dostatečně šílené? Aspoň pro Blesk? 😉

Fonty jsou sady abecedních znaků určitého stylu. Najdete je ve svém textovém editoru, a máte-li tiskařský stroj na noviny, najdou se nějaké i tam. Do minulosti se ovšem posílají špatně. Proto ti vědci poslali fotony, což mají být částice světla. Nejsem si ovšem jist, zda vědí, kam že je vlastně poslali – možná tam, kam se už od nepaměti posíláme navzájem … 😉

anonym

Čas existuje jen pro ty, jež ho dokáží vnímat. Stejně tak může lidská mysl vnímat cokoliv jiného. Pročež nechápu pojem „cestování“. Nic takového se nekoná. Zkrátka stačí přijmout a žít… Kupříkladu mne dostává, jak psychicky postižené/nemocné ostatní berou jako chudáky/… Oni jsou právě těmi, kteří mají „štěstí“ (ve které nevěřím). Poněvadž co jiného je představa oproti „realitě“? Věci v ní mohou být úplně stejné. Má lidská mysl žít v realitě – proč jako? Lidská mysl si může cokoliv představit, cokoliv „vytvořit“… Pročež nastolená otázka postrádá hlavu i patu. Neexistuje současnost, minulost, ani budoucnost. Proto není možné mezi těmito úseky cestovat. Vše existuje současně – jenže tolik nejsme schopni přijmout. Kdepak – právě, že jsme. Přestat to řešit – užít si svobodu mysli – to je ta cesta…