Rokio

Je možné být nemocný jenom půl dne?

Povolují naše zákony jít do práce pouze na půl směny a zbytek dne promarodit? Myslím tím mít neschopenku jen na půl dne.

Co když se člověk necítí dobře, ale nemá nakažlivou nemoc a není na tom zároveň tak špatně, že by celý den musel zůstat doma, ale pár hodin v práci zvládne.

Dostane takový člověk mzdu za půl směny a poloviční nemocenskou za den?

Odpovědi
Dochy

Ano, je to možné. Nejsem si jist jak je to s tou nemocenskou. Pokud se dobře pamatuju tak na jednom dílu neschopenky bylo pole pro vyplnění jakou část člověk odpracoval v první den neschopnosti.

Drap

žádný lékař ti nevystaví neschopenku na půl dne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.