Je možné, aby společenstvo vlastníků vymáhalo peníze za neuhrazenou částku, která vznikla chybou správce domu?

V březnu roku 2010 mi mělo být oznámeno, že dlužím částku, která vznikla chybou firmy, která spravuje náš dům. Částka a celá věc mi přišla nesmyslná. Nájemné a poplatky do společného fondu platím pravidelně a podstivě. Nyní mi přišla upomínka, že mám částku do 15-ti dnů doplatit a následně mi bude doručen dopis s částkou, která vznikla jako penále za nezaplacení od března 2010 a to 2,5 promile za každý den neuhrazení. Pokud nezaplatím, bude následovat exekuce najatou firmou. Další má otázka je, jestli, když jsem majitelem bytu a tak součástí společenství, neměl bych mít nějaké právo vědět o tom jakou firmu jsme si jako SVJ najali? Díky Svoboda

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To je velmi nepřesné, musíte specifikova chybu, která nastala. Různé chyby se můžou hodnotit různě.
S exekucí to nebude tak horké, dluh musí být nejprve prokázán, případně uznán. To by si mohl vymyslet každý, že mu někdo něco dluží a poslat exekutora třeba k sousedovi.